Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik, otopark cezası ödüyor

Giriş Tarihi: 8.11.2013

Valilik arkasındaki hükümet alanı ilan edilen eski otoparkın eski sahibi 7 kişi, kamulaştırma bedelini alabilmek için açtıkları davaları kazanmaya başladı

Antalya Valiliği arkasında hükümet alanı olarak imar değşikliği yapılan otopark alanının eski sahibi 7 kişi, açtıkları davaları kazanmaya başladı. Yaklaşık 1,5 dönüm olan ve otopark olarak işletilen alan, Cumhuriyet Meydanı'ndaki hükümet konağının yer değiştirilmesiyle el değiştirmişti. Eski hükümet binasının altı otopark ve üstü park alanı yapılması amacıyla, 2007 yılında Muratpaşa Belediyesi'nin 'hükümet alanı' olarak yaptığı imar planı değişikliğini Büyükşehir Belediyesi onaylamıştı.

KAMULAŞTIRMA BEDELİ
İmar değişikliğiyle kiraya verdikleri otopark alanının kaybeden 7 hissedar, kamulaştırma bedelini almak isteğiyle mahkemelere başvurmuştu. Yaklaşık 120 metrekare yeri olan hissedarlardan Havana Tonak'ın avukatı Abdullah Toğay, hissedarların ayrı ayrı başlattıkları asliye hukuk mahkemelerindeki davaların sürdüğünü söyledi. Bir hissedarın mahkemesinin sonuçlanıp kamulaştırma bedelini aldığını belirten Toğay, "Kamulaştırma bedeli vatandaşa verilmiyor, yer de kullandırılmıyor. Hükümet alanı gözüktüğü için, vatandaş kendi mülkiyeti üzerinde tasarruf edemiyor. Bunun bedelini almak için çalışıyoruz. Müvekkilim Tonak'ın mahkemesi şu an karar aşamasında" diye açıklama yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik, otopark cezası ödüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN