Haluk ÜNCEL: Oturmak için değil hizmet için

Giriş Tarihi: 9.11.2013
Artık yaklaşan diyebildiğimiz süreci de aşan, daha doğrusu gelen yerel seçimler, ülkenin dört bir yanında gündemin vazgeçilmezi olarak merkeze oturdu.
Dolayısıyla Antalya'da da buna paralel gelişmeler yaşanmakta ve seçim öncesine dair bir takım ipuçları belirlenmekte… Siyasi partilerin aday adayları ortaya çıkarken, vatandaş nezdinde de bir takım değerlendirilmeler de yapılıyor. Teşkilatların hareketlenmelerine bakıldığında da geriye, seçim gününe doğru bir sayım cetvelinin işlemeye başladığı izleniyor.
Özellikle, Antalya Ak Parti İl Başkanlığı ve bağlı ilçe teşkilatlarında belli bir disiplin içerisinde, bu takvimin gözle görülür bir biçimde uygulandığı görülüyor.
Diğerlerine de geleceğim ama, son aylarda yakından gözlemlediğim Ak Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı, hissedilir bir şekilde 'seçim ivmesi' kazanmış durumda.
Ak Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı Başkanı Dr. Abdullah Işıkhan ve ekibi önemli bir ölçüde motive olmuş; adeta Muratpaşa'da Ak Parti'nin seçim kazanması için bir seferberlik ilan etmiş durumdalar. Seçim kazanmanın gereklerini yerine getiriyorlar. İlçeyi dolaşıp, ziyaretlerde bulunuyorlar. Kimi zaman, muhtarla, kimi zaman çeşitli dernek ve temsilcileri, kimi zamanda vatandaş bazında görüşmeler yapıyor ve Ak Parti'nin Muratpaşa'yı kazanması halinde gerçekleştirecekleri hizmetleri anlatıyorlar. İşin özü; 'Ak Parti Belediyeciliğini' örnekleriyle paylaşıyorlar.
Keza, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları da bu seçim heyecanına ayak uydurmuş vaziyette… Aslında bu 29 Ekim'den hemen sonra yazmak istediğim bir yazıydı, araya giren olaylar sonucu bugüne kaldı. İyi de olmuş.
Birtakım yeni gelişmeler ile bağlandığında maksat daha da anlaşılır hale geldi.
Hele hele geçtiğimiz günlerde Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Menderes Türel'in açıkladığı Muratpaşa ile ilgili anketten sonra Işıkhan ve arkadaşları ilçede yakaladıkları trendi daha da yukarı taşımaya başladılar. Türel'in "Murapaşa'da aramızdaki fark bir puan" sözleri Muratpaşa Teşkilatı'nın motivasyonunu arttırdığı gibi öne geçme hedefini de ortaya koydu.
Son olarak yaptıkları bilboard çalışması da Ak Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı'nın yaratıcılık konusunda ne denli mahir olduğunu gözler önüne serdi. Mevcut CHP'li Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in dört başı mağrur bir biçimde kollarını sandalye'nin arkasına doğru attığı 'oturan adam' pozuna karşılık "Oturmak İçin Değil Hizmet İçin Geliyoruz" sloganlı afişleri yerini buldu.
Neticede Abdullah Işıkhan ve arkadaşlarının Muratpaşa'da başlattıkları atak sürüyor. Bu da, Ak Parti'nin Antalya'da 19 ilçede ne denli iddialı ve kapsamlı bir seçim yarışı içinde olduğunun bir işareti olarak kabul edilmelidir.
Bir başka yazıda da diğer ilçelere değineceğiz.
Oralarda da ne gibi çalışmalar yapıldığını değerli okurlarımıza, Antalyalılara aktaracağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Oturmak için değil hizmet için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN