Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'nın 400 sorunu

Giriş Tarihi: 9.11.2013

Isparta'nın çiçeği burnunda Valisi Özkan, 400 sorun, talep ve öneri tespit etti. Özkan, bunların bilgisayar ile takip edileceğini açıkladı

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, göreve başladığı günden bu yana sorunları tespit etmek amacıyla kenti karış karış gezdi. Özkan, bu gezilerin sonunda 400 sorun, talep ve öneriyi tespit ettiklerini belirterek çalışma gruplarıyla bu sorunları çözeceklerini bildirdi.

MÜDÜRLERLE TOPLANTI
Tüm daire büdürlerinin katılımıyla bir toplantı düzenleyen Vali Özkan sorun olarak tüm hususları tespit ettiklerini belirterek, "Bu tespitleri 400 başlık altında sorun, talep ve öneri olarak toparladıklarını açıkladı. Bunların sektör sektör kategorize edildiğini ve çalışma grupları oluşturulacağını ifade eden Vali Özkan, şunları söyledi: "İl müdürleri birden fazla konuya dahil olabilecek. Kaymakamlar kendi ilçeleriyle ilgili sorunlara katkı sunacak. Bütün sorunlar belli bir programa getirilip, projelendirildiğinde bir iş programına getirilecek. Bazıları zaten bu programa çevrildi."

YAZILIM YAPILIYOR

Belirlenen başlıklarla ilgili bir bilgisayar yazılımı geliştirildiğini açıklayan Vali Özkan, "Bu yazılımda hangi işlerin hangi sürede, kimler tarafından yapılacağı belirlenecek. Bir işin yapılması için hedeflerin zamanla irtibatını sağlayacağız. Örneğin 3, 6 ay veya 1 yılda bitirilecekse o işi merdivenlere böleceğiz. O işin bir haftalık, bir aylık ve diğer süreçlerinde neler yapılacak, bu bilgisayar yazılımı içerisinde proje ofisinde izleme ve değerlendirme birimini kurduk. Direkt Vali yetkisini kullanarak takibini sağlayacaklar. Dolayısıyla istenilen bilgilerin çok hızlı bir şekilde girilmesi ve ilgili personelin yönlendirilmesi önemli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'nın 400 sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN