Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temizlikte eylem sürüyor

Giriş Tarihi: 9.11.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne taşeron firma üzerinden hizmet veren ve bir yıldır düzenli maaş alamadıkları iddiasıyla çöp araçlarının kontağını kapatan işçilerin eylemi sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 200 işçi, bir yıldır düzenli maaş alamadıkları iddiasıyla temizlik şube şantiyesi önünde bir araya geldi. Burada belediyeye ait çöp kamyonları ile önceki günden buyana göreve çıkmayan şöförler ve temizlik işçileri, eylemlerine devam etti.

HAKKIMI İSTİYORUM
Şantiye girişine, "Bugün yarın dediler, hakkımı istiyorum, kıdem tazminatı haktır" yazılı pankartlar asan işçiler bir süre slogan attı. İşçilerden Hakan Şalvarlı, bir yıldır düzenli maaş alamadıklarını, son 92 gün ise hiç maaş verilmediğini öne sürerek, bu durumun son bulması gerektiğini söyledi.

ARTIK İNANMIYORUZ
Belediye yetkilileri ile taşeron firma yetkililerinin seslerini duymalarını istediklerini anlatan Şalvarlı, "Belediye yetkilileri maaşların ödenmesi için 'kredi kullanacağız' dediler fakat artık buna inanmıyoruz. Çok zor durumdayız" dedi. İşçiler, maaşları ödeninceye kadar eylemlerinin devam edeceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temizlikte eylem sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN