Uğur UĞURAL: Gerçek detoksa giriş

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Merhaba güzel Antalyamızın sağlığı değerli güzel insanları.
Değerli okurlarımız. Bu hafta sizi içten dışa canlandıracak 3 günlük detoks programına hızlı bir giriş yapacağız. Merakla beklediğiniz sizi üç günde rahatlatıp inceltecek formülü vereceğim ancak detoksun etkisini tam olarak izah edebilmek için size biraz toksinlerden bahsetmek istiyorum.
80 bin çevresel toksinin bulunduğu bir ortamda yaşıyoruz. Bu toksinler bizi sandığımızdan çok daha tehlikeli ve sinsice etkiliyor. Endüstriyel şekilde işlenmiş toksik bir beslenmemiz var.
Gizli gıda alerjileri. Hepsi nasıl hissettiğimizi etkileyen şeyler. Çoğu insan yiyeceklerle hissettiklerinin bağlantılı olduğunu bilmezler. Spastik kolon, reflü, sinus sorunları, geniz akıntısı, kas ağrısı, baş ağrısı, beyin yorgunluğu, yorgunluk, depresyon. Hepsi yediklerimizden kaynaklanabilir. İnsanlar bu bağı kuramıyor. Ama beslenmeden abur cuburu çıkarıp, birkaç gün detoks yaparsanız, ne kadar bağlantılı olduğunu görüp, rahatlayabilirsiniz. Sıkıntılarınız ve birkaç kilodan kurtulursunuz.
Enerji seviyeniz biraz daha artar.
Enerjiden bahsedelim. Bunun gibi akıllıca detokslar enerji seviyesini nasıl arttırır? Sonuçta daha az kalori daha çok enerji almış oluyoruz. Çünkü vücudumuza giren besinler karıştırıcıda parçalandığı için doğrudan sindirim sistemine gidip vücutta enerji olarak kullanılır. Bu çok gerekli besinleri aldığımız için kendimizi daha iyi hissederiz.
Bir diğer önemli şey de, bu programa hazırlıklı girmek. Bu söylediğimi dikkatle dinleyin. Detokslarla ilgili çok soru geliyor. Ama bilmeniz gereken en önemli şey şu: Çoğu insan detoksa aç başlar. Kötü beslenmiş oluyorsunuz.
Bu yüzden yapıyorsunuz bunu.
Kötü beslendiğiniz için de bu programı sürdürebilecek besinler olmuyor vücudunuzda. Bu yüzden detoks için bir hazırlık yapacaksınız. Neden mi?.. Vücudumuz bir sistemden ibarettir.
Sistemi şoka sokmamak gerekir.
Detoksun daha rahat geçmesi için yavaş bir geçiş yapmak lazım. Normalde yediğiniz toksinleri azaltmak lazım. En az bir gün önceden başlayın.
Çünkü sadece üç günlük bir detoks yapacaksınız ama buna hazırlık ve en iyi sonuçları almak için işlenmiş gıdaları beslenmeden çıkarmak lazım.
Bu harika bir detoksa hazırlık öğünü. Yeşillik, karalahana, roka, semizotu. Sarımsak ve soğan. Hepsi detoks için güçlü besinler. Hepsi de güzel Antalyamızın semt pazarlarında taptaze mevcut. Somon veya tavuk gibi iyi proteinlerde vücudun toksikleri atmasına yardım eden amino asitler var. Vücudunuzu bu öğünle detoksa hazırladığınıza göre başlayabiliriz...
Hangi yiyecekler lazım ve onları nasıl içeceksiniz? Üç gün boyunca vücudunuzu derinden temizleyeceksiniz.
Günde 4 enerji dolu içecek içeceksiniz.
Herbiri 350 kalori. Yani her gün yaklaşık 1300 kaloriyle, vücudunuzdaki toksinleri atacak ve vücudunuzu baştan aşağıya canlandıracak besinleri alacaksınız. Gerekli malzemeler sebze ve meyveler. Sebze ve meyveler, doğanın en güzel hediyesi bize.
Vitamin, mineral, fitokimyasal ve antioksidan depoları. Bunlar detoks işlemi sırasında karaciğer ve böbrekleri destekler.
Fitokimyasallar ve antioksidanlar savaşçı gibidir. Hastalıkla savaşırlar.
İlk adımımız sabahleyin. Sabah başlamak zorundasınız. O halde haftaya uyanır uyanmaz Sabah Akdeniz alıyoruz ardından küçük bir pazar alışverişi ve vücudumuzu derinden temizlemeye, kilo vermeye, hafiflemeye başlıyoruz.
Sağlık ve sevgiyle kalın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur UĞURAL: Gerçek detoksa giriş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN