Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Antalya'ya neler kaybettirdiler neler...

Giriş Tarihi: 11.11.2013
Antalya'yı yönetmeyi, sadece; bira festivali, eğlence ve yandaş söyleşilerden ibaret sanan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, öyle anlaşılıyor ki kente hizmet yönünde elini taşın altına koyan her kurum ve kuruluşun karşısında yer almayı da marifet addediyor.
Bu konuda yalnız da değil, ne yazık ki CHP'nin 'arka bahçeleri' tanımını üzerinde taşıyan bazı sivil toplum kuruluşları da Akaydın'ın eleğine su taşıyor.
Mevzu, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün Gazi Bulvarı üzerine inşa etmek istediği, kuzey-güney ve doğu-batı aksı üzerinde ulaşım sorununu çözmek amacıyla başladığı viyadük projesinden ibaret.
Akaydın, buna şiddetle karşı çıkıyor.
Gerekçesi de o bölgede bir trafik yoğunluğunun oluşacağı ve Gazi Bulvarı üzerinde 3. kat yüksekliğinde araç geçişinin olacağı… Yandaşları da başta İnşaat Mühendisleri Odası olmak üzere, kentin siluetinin bozulacağını belirterek Akaydın'a destek veriyor.
Değerli Antalyalılar; bunların ne denli çürük ve siyasete alet edilen düşünceler taşıyan eylemler olduğunun altını çizmekte yarar var. Bugüne kadar son 4.5 yılda, Akaydın ve onun görüşlerine parelel hareket eden, isimlerini de zikrediyorum; Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, ve Ziraat Mühendisleri Odası'nın kente neler kaybettirdiklerini hatırlayalım… Akaydın ve bu odalar ve değil mi ki; Yöre halkının isteği doğrultusunda yapılan, Kırcami'nin imara açılması hususundaki planları iptal ettiren ve şuandaki kaosu yaşatan… Antalya'nın, özellikle Antalyaspor'un geleceğine kurtarmaya şamil olan 30 bin kişilik uluslararası standartlardaki stadyumun yapılmasını engelleyen… Turizmin Amiral Gemisi sıfatına mazhar olmuş Antalya'nın 10 bin kişilik çok amaçlı spor salonu ve kongre merkezini yaptırtmayan… Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün daha önce de ulaşım sorunu için yapmaya hazırlandığı projeleri kabul etmeyen… Batı Çevre Yolu'nun açılmaması için direten… Evet, tüm bunları ve gelişmelerini hep beraber yaşadık. Antalya'nın neler kaybettiğini gördük. Şimdi de yine Antalya'nın hayrına yapılacak bir viyadüklü kavşak projesine aynı ekip tarafından karşı çıkılmanın alt yapısı hazırlanıyor. Açıkça belirtemiyorlar ama, bilinçaltlarında bu hükümetin Antalya'ya hizmet etmesini hazmedemiyorlar, "Akaydın'ın beceremediklerini iktidar yaptı" desinler istemiyorlar. Bu maske altında kente yapılacak hizmetlere karşı çıkmanın yollarını arıyorlar.
Merak etmeyin bu 'isüemezük' cephesi ne kadar feryadı figan etse de Antalya hak ettiği hizmeti alacak, almaya da devam edecek.
Akaydın'ın merkezi hükümetten destek alamadığım için "Şunları yapamadım, bunları tamamlayamadım, borç, morç" teraneleri de Antalya'da ne kendisini, ne de partisini kurtarmaya yeterli olmayacak.
Bu kentte yaşayan vatandaşlar bunun bilincinde.
Akaydın ve şürekasının 'korkunun ecele faydası yok' dedirtecek kampanyaları ve çırpınışları da fayda etmeyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Antalya'ya neler kaybettirdiler neler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN