Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasından 'proje' mesaisi

ATSO Meslek Komiteleri Genişletilmiş Toplantısı'nda konuşan Başkan Budak; 'Dünya kenti Antalya diyoruz ama gelişmişlik ve altyapı olarak birçok ilden daha gerideyiz' dedi

Giriş Tarihi: 11.11.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Genişletilmiş Toplantısı yoğun katılımla gerekleşti. İki gün süren toplantıda "ATSO Hedefleri ve Öncelikleri" ele alındı. ATSO Meslek Komitesi üyeleri, Antalya için çok sayıda vizyon proje önerdiler. ATSO Başkanı Budak, ATSO tarafından düzenlenen "Arama Konferansları" dizisi ile Antalya'nın sorunları ve çözüm önerilerini, ve en önemlisi de kentin geleceğine yön verecek vizyon projeleri belirlemeyi amaçladıklarını söyledi.

ÇÖZERİZ
Başkan Budak, "Diyalog olduğu zaman sorunlar teker teker çözülüyor. Toplum olarak bir araya gelip konuşabilsek sorunlarımızı çözeriz. Biz Antalya'nın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak kentimizde bunu yapmaya çalışıyoruz. Biz özel sektör olarak bir araya geldiğimiz zaman hevesli ve heyecanlı oluyoruz, kentimiz için faydalı projeler üretiyoruz. Kentimiz ve ülkemiz için her konuda birlikte ve birleştirici olmak zorundayız. Toplumun buna ihtiyacı var. Bu toplantıya katılan, entelektüel birikimi ile katkı koyan tüm meslek komitesi üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

VİZYON

Antalya'da Valilik, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere tüm kent aktörlerinin katılımı ile yapılan Arama Konferansı'nın sonucunun kitap haline getirildiğini ve tüm kurumlara dağıtıldığını belirten Başkan Budak, yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekerek, "Bugün Antalya'nın 10 yıllık yol haritası artık mevcuttur. Antalya'nın ihtiyacı olan vizyon projeleri belirlenmiş durumdadır. Önümüzde yerel seçimler var. Artık kentimizi yönetmeye talip olanların ellerinde bir el kitabı var. Antalya'nın zaman kaybetme gibi bir lüksü yok. Dünya kenti Antalya diyoruz ama gelişmişlik ve altyapı olarak birçok ilden çok gerideyiz. Antalya bu şekilde daha fazla devam edemez, büyük bir köy halinde kalamaz" diye konuştu. Yerel seçimler öncesi başkan adaylarının bir takım vaatlerde bulunduğunu da belirten Başkan Budak, ATSO olarak bu vaatlerin takipçisi olacaklarını söyledi.

ADAYLARA PROTOKOL

Yerel yönetime talip olan adaylara ATSO meslek komitelerinden alınan verilerle oluşturulacak bir "protokol" imzalattıracaklarını belirten Budak şöyle konuştu; "Belediye başkan adayları bir takım taahhütlerde bulunuyorlar. Bu vaatleri kurumsal hafızamıza atacağız. Meslek komitelerimizin de yerel yönetimlerden beklentilerini bir dosya haline getireceğiz. Yerel yönetimlere talip olanların önüne bu dosya ile gideceğiz ve imzalarını isteyeceğiz, protokolün gerçekleşme durumunu da Oda bünyesinde bir takip komisyonu oluşturup izleyeceğiz."

İKİ GÜNDE PROJE ÖNERİLERİ YAĞDI
ATSO Meslek Komitesi üyelerinin iki gün süren beyin fırtınası sonucu çok sayıda fikir ve proje önerisi geldi. Başkan Budak, çalışma ve önerilerin tamamının önceki benzer çalışmalarda olduğu gibi kitap haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından 'proje' mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN