Özkan: Bağış organa miras gibi bakılmalı

Giriş Tarihi: 11.11.2013
Türkiye'de kompozit doku nakilleriyle adını dünyaya duyuran Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, organ bağışına tıpkı miras gibi bakılması gerektiğini söyledi. Bir kişi sağlığında organlarını bağışladığında ölümünden sonra yakınlarının itiraz edememesi gerektiğini belirten Özkan, bu konuda Sağlık Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği çalışmanın çok yararlı olacağını belirtti.

GENÇLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Antalya'da organ nakli haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda İl Sağlık Müdürlüğü'nce bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Prof. Dr. Ömer Özkan, İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin ile birlikte katıldı. Lise öğrencilerinin de konser verdiği etkinlikte gençler organ bağışına yoğun ilgi gösterdi. Bir saatte 2 bin kişi organlarını bağışladı.

2 BİN GENÇ ORGAN BAĞIŞLADI

Etkinliğe kompozit doku nakilleriyle adını dünyaya duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan ise Türkiye'nin 4'üncü yüz nakli Turan Çolak Türkiye'nin ilk böbek nakli hastası en uzun yaşayan isimlerinden Mehmet Şahan da katıldı. Antalya İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin de organ bağışında farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Etkinlikte bir saat içinde 2 bin genç organlarını bağışladı. Bağış kartına ise "Ölmemiz halinde ailemizden izin almanıza gerek yok" notu düşmeleri dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özkan: Bağış organa miras gibi bakılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN