Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKUT'tan ileri düzey eğitim

AKUT'un Antalya'da düzenlediği 4 günlük ileri düzey arama ve kurtarma eğitimi tamamlandı. Arama kurtarma kampında yeni eğitmenler yetiştirildi

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından Antalya'da gerçekleştirilen 4 günlük ileri düzey arama- kurtarma eğitimi tamamlandı. AKUT Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül, Kumluca'ya bağlı Olimpos mevkisinde düzenlenen ve 120 kişinin katıldığı eğitiminin başarılı geçtiğini söyledi. Eğitimde AKUT'un yanı sıra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nden de katılımcıların yer aldığını ifade eden Sevgül, kampta malzemelerin tanıtımı, kullanımları, temel dağ arama, kurtarma teknikleri, istasyon kurma, ip üzerinden çıkış ve iniş, iple yaralı kurtarma yönünde eğitimler verildiğini bildirdi.

EĞİTİMİ BİTİRENE SERTİFİKA
Olimpos bölgesinde 14 yıldır arama kurtarma eğitimleri gerçekleştirdiklerini anlatan Sevgül, "Bu kampımızla eğitmen yetiştirdik, artık burada başarılı olan üyelerimiz kendi bölgelerinde eğitim verebilir durumdalar. Kampı başarıyla tamamlayan 40 kişiyi, teknik dağ arama ve kurtarma konusuna yeterli bilgiye sahip olarak kabul ediyoruz" dedi. Sevil, kampta başarılı olanlara sertifika verildiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKUT'tan ileri düzey eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN