Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan 6 isteğe olumlu cevap verdi

Başbakan ile İskandinavya gezisine katılan Isparta heyeti kente eli dolu döndü. ITSO ve ITB başkanları, Başbakan Erdoğan'ın 6 konuda bakanlara talimat verdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 13.11.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Finlandiya'ya giden Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Isparta Ticaret Borsası (ITB) Başkanı Ahmet Adar, önemli gelişmelerle kente döndü. ITSO ve ITB ekibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların da hazır bulunduğu ikili iş görüşmelerine katıldı. İsveç'te Türkiye ile ticaretin ve ikili diyalogların geliştirilmesi adına yapılan geniş katılımlı toplantıya katılan heyet buradan da Polonya'daki toplantılarda yer aldı.

BİREBİR GÖRÜŞTÜLER

ITSO Başkanı Başdeğirmen ve ITB Başkanı Adar, 5 günlük İskandinav ülkeleri gezisi sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Isparta'nın sorunlarını aktarma fırsatı buldu. Özellikle elmaya teşvik verilmesi, genel teşvik ile ulaştırma konularında destek isteyen Başdeğirmen ve Adar'ın taleplerine Bakanları yanına çağırarak çalışma başlatmaları talimatını veren Başbakan Erdoğan, başkanların Isparta davetini de memnuniyetle karşıladı.

6 ÖNEMLİ TALİMAT

Elmaya teşvik ve genel teşvik konusunda Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'dan çalışma başlatmasını isteyen Başbakan Erdoğan, Dereboğazı Duble Yolu, Isparta Konya Duble Yolu, Türk Hava Yolları uçak seferleri ve çağrı merkezi konuları içinde Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım'dan çalışmalar yapmasını istedi. Ekonomi Bakanı Çağlayan konuların takipçisi olacağını belirtirkin, Ulaştırma Bakanı Yıldırım ise Başdeğirmen ve Adar'ı Ankara'ya davet etti.

GÖRÜŞMELER OLUMLU

ITSO Başkanı Başdeğirmen, Başbakan ve bakanlara Isparta'nın sorunlarını aktarma fırsatı bulduklarını belirterek, "Başbakanımız isteklerimizi bizzat dinleyerek ilgili bakanlardan çalışma başlatmalarını istedi. Özellikle Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile uzun uzun görüşme imkanı bulduk. Ekonomi Bakanımız elmaya teşvik ve genel teşvik konusunda gereken çalışmaları yapacaklarını söyledi. Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım'a da Dereboğazı Duble Yolu, Isparta Konya Duble Yolu, Türk Hava Yolları uçak seferleri ve çağrı merkezi taleplerimizi aktardık, kendisi bizi Ankara'ya davet ederek konularla yakından ilgilendi" dedi. ITB Başkanı Adar da Başbakan'ın kendilerine gösterdiği yakından ilginin meyvelerini kısa zamanda almayı ümit ettiklerini söyledi.

ISPARTA İÇİR ÖNEMLİ 6 KONU
1- Genel Teşvik.
2- Elmaya ihracat teşviki.
3- Isparta- Antalya bölünmüş yol yatırımı.
4- Isparta- Konya bölünmüş yol yatırımı.
5- Isparta'ya en az 1 tane Çağrı Merkezi.
6- THY'nin her gün tarifeli sefer düzenlemesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan 6 isteğe olumlu cevap verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN