184 ülke davet edilecek

Giriş Tarihi: 14.11.2013
EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı için Antalya'ya gelen Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, EXPO'ya 184 ülkenin davet edileceğini, bu ülkelerin davet mektuplarının gönderilmeye başlanacağını açıkladı. 12'nci kez gerçekleşen yönetim kurulu toplantısı Bakan Eker başkanlığında yapılırken Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, EXPO Genel Sekreteri Selami Gülay ve kurul üyeleri de toplantıdaki yerlerini aldı.

1 AY SONRA

EXPO Genel Sekreterlik Binası'nda yapılan toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Eker, EXPO alanındaki inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Sedde yapım çalışmalarında sona gelindiğini ve 1 ay içerisinde tamamlanacağını belirten Eker, "Arazinin muhtemel taşkınlardan korunması için yapılan sedde 1 ay sonra bitmiş olacak. Göletin kazı çalışmaları da başladı" dedi.

MEKTUPLAR HAZIR
EXPO'ya davet edilecek ülkeler ile ilgili çalışmalarda da önemli bir yol kat edildiğini ifade eden Eker, "EXPO'ya davet edilecek ülkelerin isimlerinin yer aldığı liste Kasım ayı başında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO Ajansı'na gönderildi. Bu ay içersinde 184 ülkeye bu mektuplar gönderilecek" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
184 ülke davet edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN