Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fuarlar turizmi bütün yıla yayac

Giriş Tarihi: 15.11.2013
Türkiye'nin sağlık turizmi ve alternatif turizm alanındaki tek fuarı kapılarını açtı. 5. Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı Anfaş Hetex ile Doğa, Macera, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı Anfaş Atex turizmin 12 aya yayılması çalışmalarına katkı sağlayacak. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, her iki fuarın konusunun da Antalya'yı bire bir ilgilendirdiğini belirterek, Antalya'nın turizm potansiyeli çok yüksek bir il olduğunu söyledi.

TURİZM 12 AYA YAYILACAK

Dünyada en çok ziyaret edilen 3 büyük destinasyondan biri olan Antalya'da turizmi 12 aya yaymayı hedeflediklerini ifade eden Öztürk, "Fuarlar Antalya için bir çıkışa neden olur" temennisinde bulundu. ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, günümüzde turizmin, uluslararası planda rekabet edebilmek ve gelirlerini artırmak için hem turizm dallarını çeşitlendirmek hem de 12 aya yayabilmek isteğinde olduğunu belirttti.

43 MİLYON İNSAN

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak da dünyada sağlık için seyahat eden 43.5 milyon insanın 40 milyar dolarlık hacmiyle önemli bir alternatif turizm alanı oluşturduğu bilgisini verdi. 2020'de bu rakamların 100 milyon seyahatçiye ve 1 trilyon dolarlık hacme ulaşmasının beklendiğini belirten Çakmak, Türkiye'nin ise son 10 yılda sağlık turizmi alanında önemli adımlar attığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fuarlar turizmi bütün yıla yayac
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN