Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AVM'lere değİl Plansızlığa karşılar

Giriş Tarihi: 18.11.2013

ATSO ve AESOB yönetimleri biraraya gelerek AVM sorununa ortak çözüm arayışı yaptı, sıkıntı masaya yatırıldı

Konuksever mahallesindeki AVM projesine Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onay verilmesinin ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) yöneticileri bir araya geldi.

GÜÇBİRLİĞİ TAVRI ALINACAK
ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok'un başkanlığında gerçekleşen toplantıda, plan tadilatları ile kent merkezine yapılacak AVM yatırımlarına karşı daha güçlü bir tavır alınması konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Budak, AVM'lere karşı olmadıklarını belirterek, "Biz, AVM'lere karşı değiliz. İmar planları tadilatlarıyla kent dokusuna zarar verecek, çarpık ticari yapılaşmaya ve çarpık kentleşmeye karşıyız. İmar planı tadilatları ile konut alanları ticari alanlara dönüştürülüyor. Gerçek anlamı ile bir kent planımız yok, mevcut olan imar planları da tadilatlarla plansızlık yaratıyor. Doğru planlamaya karşı olmak söz konusu değil" dedi.

KENTİ YÖNETENLER BAŞKA İŞLER YAPSIN
AESOB Sevimçok da AVM'lere karşı olmadıklarını, plansız ticaret alanları yaratılmasına karşı olduklarını söyledi. Sevimçok, "Hepimizin fikri bir. Genelde sorun sıkıntı aynı. Bu kente 12 milyon turist geliyor. Maalesef 1-2 milyonunu çarşıya getiremiyoruz. Burnumuzun dibinde 80 bin yatak var. 80 bin turist orada kalıyor ama şehir merkezine inmiyor. Eskiden çarşı hareketliydi. Antalya'nın nüfusu 1 milyonu geçti ancak hareket yok. Kazım Özalp Caddesi'nde akşam 21.00'den sonra insan yok. Kenti yönetenler enerjilerini, projelerini bu sıkıntılara yöneltmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVM'lere değİl Plansızlığa karşılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN