Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara cinsel istismar tartışıldı

Antalya Rotary Kulübü, KİKAP ve IOWA Üniversitesi işbirliği ile 'Çocuk İstismarı Nedir? Nasıl Farkına Varılır' konulu panel büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 21.11.2013
Antalya Rotary Kulübü ile Karadeniz İlleri Kadın Platformu (KİKAP) ve IOWA Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen "Çocuk İstismarı Nedir? Nasıl Farkına Varılır? Çocuk Sığınma Evi Neden Gereklidir" konulu panelde, çocuğa cinsel istismarın evrensel bir sorun olduğuna dikkat çekildi, ancak Türkiye'nin son 10 yılda çocuk istismarı ve ihmalini önleyici yasalar konusunda Avrupa'da bazı ülkelerden daha ileride olduğu belirtildi.

18 YAŞ ALTI VURGUSU

18 yaş altı her bireyin çocuk olduğu vurgulanan panelde, çocuğa yönelik cinsel istismar ve ihmali önleme konusunda toplumun tüm kesimlerine büyük görevler düştüğü, din adamlarının da bu görev paylaşımına kayıtsız kalmalarının düşünülemeyeceği, vaaz ve söylemlerinde konuyu halka götürmeleri gerektiği vurgulandı.

ÇOCUK GELİNLER
Antalya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Özlem Çölkesen, Adonis Hotel'de düzenlenen panelin açılışında yaptığı konuşmada, sosyal medyada sıkça paylaşılan çocuk gelin vurgusuna değindi. Çölkesen, "Bizim çocuk gelin dediğimiz şeye dünya pedofili diyor" vurgusu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara cinsel istismar tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN