Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşadığı köydeki ilkokulu yeniledi

İşadamı Hakkı Gedik, Fethiye'de yaşadığı Faralya köyündeki ilkokula kalorifer döşetip okulu A'dan Z'ye yeniledi. Gedik, eğitime desteğinin süreceğini söyledi

Giriş Tarihi: 21.11.2013
Merhum işadamı Halil Gedik'in Uşak ve İstanbul'da Eşi Vala Gedik için 12 okul yaptırmasının ardından oğlu Hakkı Gedik'te Fethiye'de yaşadığı Faralya köyündeki ilkokula kalorifer döşetip tüm okulu A'dan Z'ye yeniledi.

PROTOKOL YAPILDI

Yaklaşık 60 bin lira harcama yapan Gedik, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin'le bir protokol imzalayarak yapılan bu çalışmaları bağışladı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Gültekin, "Faralya ilkokulunu adeta A'dan Z'ye yenileyen Hakkı Gedik'in babası Halil Gedik'in yaptığı üniversite ve okullar saymakba bitmez. Kendisi şuanda Faralya'da yaşıyor. 25 mevcutlu ilk okulumuza kalorifer kazandırdı. Tuvalet, çevre duvarı oyun parkının yansıra çatısından, sınıfların eksiklerine kadar her şeyi yaptırdı. Okulumuz şuanda dört dörtlük oldu. Yapılan işleri bir protokolle kayıt altına alalım istedik" dedi.

DESTEK SÜRECEK

Fethiye Kaymakamı Çalık da, "Hayırseverlik genetik olarak çocuklara da geçebiliyor. Rahmetli olan babasının yaptırdığı okullara şimdi oğlu da Fethiye'de okula destek olarak devam ediyor. Hakkı Gedik Bey artık Fethiyeli olmuştur. Fethiye'deki hayırseverlere de inşallah örnek olur" dedi. Hayırsever iş adamı Gedik'te, "Faralya köyüne yıllar önce gelip ev yaptırmıştım. Allah nasip etti buraya yerleştik. Faralya köyünde okumaya başladılar. Ufak tefek bazı eksikleri tamamlayarak okula destek olmaya çalıştık. Zaman içinde Fethiye'de eğitime destek olmayı sürdüreceğim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşadığı köydeki ilkokulu yeniledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN