Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk hünnap fidanı Vali Özkan'dan

Giriş Tarihi: 24.11.2013
Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) doğrudan faaliyet desteğiyle gerçekleşen araştırma sonucu Gönen ilçesinde alternatif ürün olarak planlanan hünnapın ilk fidanını toprakla buluşturdu. Aynı zamanda BAKA Yönetim Kurulu Üyesi olan Vali Özkan, "Köylerde yaşam kalitesini arttırmak hem de projeleri yaygınlaştırmak hem de değişik bakanlıklar vasıtasıyla Isparta ilimizde yapacağımız hizmetlerde 'bu işi nasıl yapmalıyız' dediğimizde Kalkınma Ajansımızın sektörlerde ne yapmamız gerektiği reçeteleri mevcut" dedi.

BOLLUK BEREKET GETİRECEK

Vali Özkan, kırsal alanda gelir çeşitliliğini ve istihdamı arttırmak üzere hem kalkınma ajanslarının hem köylere hizmet götürme birliklerinin hem de ilgili bakanlıkların seferberlik içinde olduklarını kaydetti. Tarlada bitkisel üretimle, meyveciliğin geliştirilmesiyle kırsal kalkınma ile ilgili projelerin artarak devam ettiğini vurgulayan Vali Özkan, hünnap fidanını toprakla buluşturup ilk can suyunu vermeden önce, "Bu doğrultuda diğer meyve gruplarına göre üretim maliyeti düşük, pazar payı yüksek olan ve istikbal vadeden meyvenin fidanlarını, Güneykent yöresine bolluk ve bereket getirmek üzere dikeceğiz" dedi.

PEK ÇOK YARARI VAR
Örnek bahçenin sahibi Osman Dinçer de hünnabın kanı temizleyici, şeker düzenleyici, astım, balgam ve idrar söktürücü, ağır hastaların vücudunu rahatlatıcı, stres azaltıcı, dimağ yorgunluğu, fiziki güçsüzlükgibi rahatsızlıklara iyi geldiğinin kabul gördüğü bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk hünnap fidanı Vali Özkan'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN