Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de aday krizi

CHP'li bir grup, partilerinin yerel seçimlerde Erdal Öner'i Kepez Belediye Başkan adayı göstereceği iddialarını yaptıkları basın açıklaması ile yalanlarken, yönetimin sessiz kalması iddiaları güçlendirdi

Giriş Tarihi: 26.11.2013
Kepez Belediyesi eski Başkanı Ak Partili Erdal Öner'in CHP'den Kepez Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceği yönündeki söylentiler, partilileri isyan ettirdi. CHP Kepez İlçe Teşkilatı'nda toplanan bir grup partili ortak bir basın açıklaması yaparak, iddiaları yalanladı. Parti üyesi Durmuş Şen tarafından yapılan basın açıklamasına İlçe Başkanı Halil Bahar katılmazken, aday adaylarından Şükriye Karaben partililere destek veren tek isimdi.

PARTİLİLERDEN SON UYARI

Erdal Öner'in CHP'nin Kepez Belediye Başkan adayı olacağı yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu ve parti içerisinde huzursuzluk çıkarmak için ortaya atıldığını söyleyen Şen, "Erdal Öner adının CHP Kepez adayı olarak gösterilme çabaları bizleri rahatsız etmektedir. Bu kişinin adaylığının kesinleşmesi söz konusu değildir. İl Başkanımız daha önce kamuoyuna yaptığı açıklamalarda asla dışarıdan bir adayın olmayacağını beyan etmiştir. Fakat buna rağmen malum kişi genel merkez tarafından onaylandığını ve CHP'nin Kepez adayı olduğunu basına ve partilere bizzat kendisi servis etmektedir. Son haberler üzerine genel merkezimiz, il başkanımız ve ilçe başkanımız kesinlikle bu kişinin üye ve adaylığının söz konusu olmadığını bizlere beyan etmişlerdir. Bu söylentiler parti içerisinde huzursuzluk ve kaos yaratmaya devam etmektedir. Öner ve destekçilerini son kez uyarmak istiyoruz. Ellerinizi CHP'den çekin" dedi.

KEPEZ CHP'NİN OLACAK

Durmuş Şen'in ardından ikinci bir açıklama da Şükriye Karaben'den geldi. Söylentilerin büyük bir yalandan ibaret olduğunu söyleyen Karaben, "Güneş balçıkla sıvanmaz" diyerek, "Bu tür haberler basına servis yapılarak gündemimiz dağıtılmaya çalışılıyor. Biz sahadan uzaklaştırılmaya çalışılıyoruz. 31 Mart sabahı Kepez'de CHP'nin bayrağı dalgalanacak" ifadelerini kullandı.

ERDAL ÖNER KAYIP

Tüm bu yaşananlara rağmen iddiaların odağındaki isim Erdal Öner sessizliğini korumaya devam ediyor. Gazeteciler ile adeta köşe kapmaca oynayan Erdal Öner'in CHP'li aday adayları ile pazarlık yapmaya başladığı ve birleşme çağrısında bulunduğu partililer tarafından dile getirilmeye başlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de aday krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN