Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Lekesiz Reyhanlı Belediyesi'ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 26.11.2013
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı Belediyesi'ni ziyaret etti. Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Garnizon Komutanı J.Binbaşı Bülent Gülbaz, Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan ile belediye meclis üyeleri tarafından bina girişinde karşılanan Vali M. Celalettin Lekesiz, patlamadan sonra yeniden onarılan belediye binasında inceleme yaptı. Vali Lekesiz, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Şanverdi'yi kutladı, başarılarının devamını diledi.

REYHANLI HALKINA TEŞEKÜR

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı halkının, 11 Mayıs olayında ve sonrasında sabırlı, metanetli davranışı ile kötü oyunlara alet olmadığını söyleyerek bir kez daha teşekkür etti. Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ilçe ilgili yapılan hizmetlerle ilgili bilgi vermesinden sonra konuşan Vali Lekesiz, "Hatay ve Reyhanlı olarak elim bir olay yaşadık. 52 insanımız yaşamını yitirdi. Ardarda gelen iki patlamada 984 konut, 953 işyeri ve 154 araç zarar gördü" dedi.

ESKİ HALİNE GERİ DÖNDÜ

Olayda ve sonrasında Reyhanlı halkının metanetini, serinkanlılığını muhafaza ettiğini söyleyen Vali Lekesiz, "Halkı birbirine düşürmek isteyenlerin ve bu oyuna getirmek isteyenlerin oyununa gelmemiş ve onların bu emellerine alet olmamıştır. O günlerde ilk andan, ilk saatten itibaren gösterdiğiniz sağduyu, serinkanlılığınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına ailelerine sabırlar diliyorum. Acımız elbette büyük ama hayat devam ediyor. Hayat devam ederken de geride kalanların da yaralarının sarılması önemliydi. Başbakanımız, bakanlarımız ve tüm bürokratlarımız, STK, odalar, Reyhanlı Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile diğer tüm çalışanların gayreti sonucu yaralar sarıldı, hasarlar giderildi. Kaybettiğimiz yakınlarımız hariç sanki hiç olmamış gibi eski haline hatta daha güzel hale gelindi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Lekesiz Reyhanlı Belediyesi'ni ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN