Kafalar karışıyor

Giriş Tarihi: 27.11.2013
Pandora'nın Kutusu'nu mitolojiyi okuyup da bilmeyeniniz yoktur. Kutu açılınca içinden çıkanları da. Bizim Pandora'nın Kutusu'ndan öyle kötülükler ve hastalıklar çıkmayacak. Ama bugünden itibaren açılan bu kutunun içinden siyaseti karıştıracak, düşündürecek, kimsenin yazamadığını ele alan konular çıkacak. Sadece siyaset değil, birçok konuda Pandora'nın Kutusu'nu okuyanlardan kiminin dudağı uçuklayacak, kimisinin de uykusu kaçacak. Seçim sathı mahalline girerken anlaşılıyor ki partilerarası seçimden önce parti içinde aday seçimleri çok daha fazla kıran kırana geçmeye namzet. Her ne kadar dışarıya şirin görünseler de aday adaylarının parti için kavgalarının ateşi giderek yükseliyor. Bunu da görmemek için kör olmak gerekiyor.

AKAYDIN'A TEKLİF

Seçim öncesi adaylık yolunda hayli kan kaybeden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a yeni bir teklif yapıldığı kulaktan kulağa dolaşıyor. Akaydın'ın aday gösterilmeyeceği ve buna karşılık kendisine Genel Başkan Yardımcılığı önerilip milletvekili adayı yapılacağı söyleniyor. Akaydın kabul eder mi etmez mi bilinmez ama CHP'de işler çok karışık gibi.

KÖK OLUR MU?

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mustafa Akaydın'ı gözden çıkartan parti yönetiminin Antalya'da göstereceği aday, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Deniz Baykal'ın üstünü çizip çizmediğini de gösterecek. Genel Merkez eğer kulislerde sıkça dillendirildiği gibi göreve başlar başlamaz Baykal'ın fotoğraflarını makamından kaldırtan CHP İl Başkanı Devrim Kök'ü aday gösterirse, bundan Deniz Baykal'la ipleri kopardığı sonucu çıkacak.

SUBAŞI VE ŞAHİN

CHP'de Hasan Subaşı sesleri de giderek yükseliyor. Kulislerde eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Metin Şahin'in adı da ortaya atılıyor. CHP'nin Kepez adayının ise Ak Parti'nin kurucularından ve Kepez Belediyesi eski Başkanı Erdal Öner olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu gelişmeler ise parti tabanını iyiden iyiye geriyor. Bunun en açık örneği önceki gün Kepez İlçe Teşkilatı önünde bir grup partilinin yaptığı protesto. Partililerin bununla da kalmayıp eylemlerin dozunu arttıracağı alınan duyumlar arasında.

EVCİLMEN'İN ADAYI

Antalya'da 3 dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanı olan Süleyman Evcilmen'in yakın çevresine, "Adımın çizildiğini düşünüyorum. Ben olmayacaksam bari Ömer Melli aday gösterilsin" dediği ise son günlerin en ilginç gelişmesi olarak gösteriliyor. Bunun ardından Evcilmen'in söyledikleri kulislerde duyulunca diğer aday adayları parti içinde sert tepki gösteriyor Evcilmen'e. Kendisi aday olamayacaksa aday seçimine karışmaması gerektiğini dillendiriyorlar.

MHP DURULMUYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Antalya'da, Muratpaşa adayı Gürhan Mandacı'nın çekilmesi ile karşılayan MHP'de ise sular durulmuyor. Mandacı'nın "Partim seçimi kazanacağına inanmıyor" demesi il yönetimini sorgulanır hale getirdi. Hatta bu gelişmenin üstünün kapatılması için İl Başkanı Osman Çetin'in alelacele Muratpa Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceğinin söylenmesi partideki karışıklığı gün yüzüne çıkarıyor.

AKSU'DA SIKINTI VAR
Partilerin Aksu ilçesinde adaylarını henüz netleştirememesi sıkıntılı bir süreç yaşandığını ortaya çıkarıyor. Mevcut Belediye Başkanı İsa Yıldırım'ın BBP'ye geçmesi ile bu partiden adaylığı hemen hemen kesinleşmiş gibi görünüyor. Ak Parti'de aday belirlenmesinde Milletvekili Hüseyin Samani'nin büyük rol oynayacağı belirtiliyor.

PARTİ DİSİPLİNİ
Antalya'da Ak Parti'de ise parti disiplini nedeniyle ser verilip sır verilmiyor. Hatta Başbakan'ın yapacağı aday açıklaması öncesi kimsenin konuşmaması ve yorum yapmaması için aday adayları arasında görüş birliğine varıldığı belirtiliyor.

BILLBOARD GÜZELERİ
Antalya'da billboard'lar belediye başkan aday adaylarının manken gibi fotoğrafları ile gözümüzün içine sokuluyor. Birçoğunun 'photoshop'lu olan fotoğrafları aday adaylarını seçmenlere gençmiş gibi sunuyor. Ama vatandaş hepsinin asıl görünümünü biliyor. Fakat aday adayları böylesine büyük boy posterlerin vatandaş tarafından tasvip edilmediğini bir türlü anlayabilmiş değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kafalar karışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN