Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köse, Akaydın'ın beş yıllık başkanlık karnesini çıkardı

Ak Parti İl Başkanı Köse, 4.5 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Akaydın'ın seçim vaatlerinde yer alan ve yerine getirilmeyen projelerini anlattı

Giriş Tarihi: 28.11.2013
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın 5 yıllık dönemi boyunca Antalya'yı hizmetten mahrum bıraktığını ve seçim çalışmaları sırasında verdiği sözlerin birçoğunu yerine getirmediğini belirten Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalyalıların kandırıldığını iddia etti. Akaydın'ın ulaşımdan, istihdama kadar birçok alanda yatırım sözü verdiğini, geçen zaman içerisinde bu sözlerin hiç birinin yerine getirilmediğini söyleyen Köse, Akaydın'ın yerine getirmediği vaatleriyle ilgili "Vaat çok, icraat yok" dedi.

İLÇE BELEDİYESİ GİBİ
Akaydın'ın herkese iş vaadinde bulunduğu ancak kendi belediye çalışanlarının dahi maaşını ödeyemediğini belirten Köse, "Başkan Akaydın seçim çalışmaları sırasında vatandaşa bir sürü vaatte bulundu. Bu vaatlerin birçoğunu yerine getiremeyeceğini kendisi de biliyordu. İş bilmez yönetim anlayışıyla belediyeyi borç batağına sürükleyip, iş yapamaz bir hale getirdi. Neredeyse her gün bir icra işlemine maruz kalan Büyükşehir Belediyesi'nin itibarını ayaklar altına aldı. Büyükşehir Belediyesi'nin 4.5 yılına baktığınız zaman bir ilçe belediyesinin dahi yaptığı yatırımların yarısını yapamadığını görüyoruz. Antalya'ya büyük kongre merkezini, olimpik yüzme havuzunu, kültür merkezini Kepez Belediyemiz kazandırdı" dedi.

İŞ VAATLERİ VERİLMİŞTİ
Akaydın'ın seçim çalışmaları sırasında 10 bin ev hanımına, 5 bin gence iş vaat ettiğini hatırlatan Köse, "100 bin kişiye istihdam sağlayacak projeler geliyor diye söylemesi kolay. Akaydın, yapması kendisi için mümkün olmayan sözleri rahatlıkla söyleyen, Antalyalılarla alay eden, Büyükşehir personelinin maaşlarını bile ödeyemeyen bir başkandır. 40 yaş üstü Antalyalılara chekup yaptıracağını söylemişti, daha yaptıranı duymadık. Antalyalıları resmen kandırmış ve alay etmiştir" şeklinde konuştu.

TRAFİK ARAP SAÇI

Antalya trafiğinin son 5 yıl içerisinde arapsaçına döndüğünü ifade eden Köse, raylı sistem, köprülü kavşak ve alt geçitlerin ikinci etap çalışmalarının durdurulması nedeniyle Antalyalıların zor zamanlar yaşamaya başladığını dile getirdi. Toplu ulaşımda var olan sorunlara da değinen Köse, sözlerine şu şekilde devam etti: "Menderes Türel döneminde yapılan 11 adet köprülü kavşak ve üst geçit çalışmasının ikinci etabına devam edilmedi. Trafik akışının sorunsuz bir şekilde işlemesi için Antalya 11 köprülü kavşak ve üst geçit daha yapılacaktı. Akaydın bu projeleri hayata geçirmedi. Dönemi boyunca sadece 1 adet üst geçit yaptı. Raylı sistemle ilgili çalışmaları yapmadı. Batı, Doğu ve Kuzey çevre yolu güzergahı üzerine bulunan planları Konyaaltı Belediyesi ile birlikte yapacağını söyleyerek her zamanki gibi konuyu üzerinden atmaya çalışarak Antalya'nın şehir trafiğini bypass edecek bu hizmetten alı koymaktadır."

TOPLU ULAŞIM

Toplu ulaşımdaki sorunları Antkart ve Halk Kart uygulamaları üzerinden değerlendiren Köse, Antkart'ın iptal edilmesi nedeniyle belediyenin yıllık 2.5 milyon lira gelirden mahrum bırakıldığını söyledi. Köse, Antkart iptal edilerek yerine çok daha kötü bir sistem olan Halk Kart'ın devreye sokularak hem vatandaşın hem de ulaşım esnafının zarara uğratıldığını aktardı.

PROJESİ YOK
Köse, CHP'li Büyükşehir yönetiminin Antalya için büyük önem arz eden konulara duyarsız kaldığını belirterek, "Akaydın'ın son 5 yıl içerisinde maalesef eleştirebileceğimiz, elle tutulur bir projesini dahi göremedik. Bütçesinin önemli bir miktarını festivallere, konserlere, şarkıya, türküye harcayan CHP'li yönetim Antalya için bir proje üretme derdinde olmadığını açıkça ortaya koymuştur. Doğu Garajı'ndaki eski nostalji halk pazarı projesi, kazı esnasında çıkan kıymetli arkeolojik kalıntılar sayesinde daha kıymetli hale gelmesine rağmen halen başladığı noktadadır" dedi.

STADYUMDA TEK ENGEL O
Stadyum projesini iptal etmek için '100 yılın yanlışından dönüyoruz' şeklinde bilboardlar ile Antalya'yı donatan Akaydın'ın stat inşaatının gecikmesindeki tek neden olduğunu söyleyen Köse, "Bu stadyumu yaptırmayacağını seçim vaatlerinde beyan etmiştir. Stat 2010 yılında düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası'na yetiştirilecekken 4 yıllık bir kayıp yaşandı. Yüklenici firmanın zararlarından dolayı tazminat ödemeye mahkum oldu. Yeni stadyum yap işlet devret modeliyle başlanmıştır. Ak Parti belediye hizmet projeleri kapsamında belediye binası arka arazisi ve stadyum, Karaalioğlu Parkı'na ilave edilerek çok büyük bir kent parkı meydana getirilecekti.

KEPEZLİLERİ HEP UNUTTU
Akaydın'ın Antalyalılara bedava elektrik sözü verdiğini ancak Güneş Ev'in elektrik faturasının bile Büyükşehir tarafından ödendiğini sözlerine ekleyen Köse, Akaydın'ın Kepez'i önemli bir ticaret merkezi haline getirileceğine dair söz verdiğini hatırlatarak, "Kepez'e 2 üniversite 5 yüksek ihtisas hastanesi sözü vermişti. Yerine getirmedi. Kepez'le merkez arasında metro hattı kuracağını söylemiştir. Kepezaltı'dan Meydan'a giden raylı sistemin bittiğinin farkında değildi. Kepez'e yeni bir çehre kazandıran tüm yatırımlar Kepez Belediyemiz tarafından yapılmıştır. Başkan Akaydın, partizanlık yaparak Ak Parti'nin daha çok oy aldığı Kepez'in toplu ulaşım güzergahlarını iptal ederek vatandaşlara zorluklar yaşatmıştır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köse, Akaydın'ın beş yıllık başkanlık karnesini çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN