Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASMEK öğretmenleri maaş eylemi yapacak

ASMEK'teki 159 öğretmen 45 gündür maaşlarını alamadı. Ev kiralarını ödeyemeyen öğretmenler, kazan kaldırıyor

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde taşeron firmalarda görev yapan işçilerin maaşlarının ödenmemesi ile ardı ardına yaşanan işi bırakma eylemlerinden sonra Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nda (ASMEK) da krizin eşiğine geldi. Taşeron firma işçilerinin maaşlarının ödenmemesinde topu firmalara atan Büyükşehir kendi sözleşmeli personeli olan ASMEK öğretmenlerine maaşlarını 45 gündür ödemiyor. 9 bin 482 öğrenciye 11 kurs merkezinde, 88 branştaki 424 kursta eğitim veren 159 öğretmen, maaşlarını alamamalarından dolayı diğer işçiler gibi eyleme hazırlanıyor.

KONSER YERİNE MAAŞ ÖDEYİN
Öğretmenler, Büyükşehir Belediyesi'nin konserlere harcadığı paralarla maaşlarını ödemesini isteyen ASMEK öğretmenleri, "Maaşa gelince para yok deniliyor ama konserlere para bulunuyor. Maaşlarımızın ödenmesi için bizim de diğer işçiler gibi eylem mi yapmamız lazım. Konserler ev kiramızı ödemiyor, karnımızı doyurmuyor" dedi.

Hatıra Alırsatar (ESNAF)
Bizim derdimiz AVM patlaması
Bizim en büyük sorunumuz şehrin içerisinde yer alan alıveriş merkezleri. AVM'ler çarşıyı bitirmiş durumda. Çok fazla iş kaybı yaratıyor. Çarşının bitmesi demek turist kaybı da demek. Turistler AVM değil, çarşı gezmek için çıkıyorlar sokağa. AVM'ler şehir dışına yapılmalı ki esnaf biraz daha nefes alsın.

Bahadır Bozdağ (Kırtasiyeci)
Halkın en büyük sorunu ulaşım
Antalya'nın en büyük sorunu ulaşım. Toplu ulaşımda belli bir aşama yaşandı ama mevcut durum hala yeterli değil. Ulaşımdan ziyade büyük ölçüde trafik sorunu var. Dükkanımızın önüne otopark yapıldı. Bu belli bir ölçüde iyi oldu. Araç durdurmuyordu burada. Mal tedarikimizi çok zor şartlarda yapıyorduk.

HÜLYA YILDIRIM (EV HANIMI)
Azıcık yağmurda karışıp kalıyoruz
Antalya'nın en büyük sorunu trafik. Azıcık bir yağmur yağsa, karışıp kalıyoruz. Yeterli yol yokken bir de sürekli yollarda çalışma yapılıyor. Aynı yolu defalarca kazıp, trafiğe kapatıyorlar. Çoğu kavşağa alt geçit gerekiyor ki trafik ve sürücüler rahat bir nefes alsın.

Mustafa Bicici (Seyyar Satıcı)
Meydan sarhoş yatağına döndü
Cumhuriyet Meydanı ve Kalekapısı sarhoş yatağı haline geldi. Sabah erken saatlerde buradaki bankların çoğunda bu tür kimselerin yattığını görebilirsiniz. Hem esnafla hem de buraya gelen vatandaş ve turistlerle sorun yaşanmasına neden oluyorlar. Yoldan geçenleri çevirip 'Bana sigara ver', 'Bana para ver' şeklinde isteklerde bulunuyor. Vermeyen olduğunda hakaret ve küfür ediyorlar. Polise haber veriyoruz. Geliyorlar, kimlik kontrolü yapıp gidiyorlar. Birçok kez bu kişiler yüzünden buralarda kavga çıktı. Hatta bıçaklanmalar oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASMEK öğretmenleri maaş eylemi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN