Frankfurt ve İstanbul iki dev oluyor

Giriş Tarihi: 29.11.2013

Antalya'da IC Holding ortaklığı ile Antalya Havalimanı'nı da işleten Fraport'un 10 bin çalışanının bin 100'ü Türklerden oluşuyor

Dünyada 12 havalimanının işletmesini yapan Fraport'un Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Schmitz, "Frankfurt Avrupa'nın en önemli aktarma noktalarından biri. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı da önemli bir aktarım merkezi olacak. Biz kapasitemizin üstüne çıkmış durumdayız. Bu nedenle İstanbul'la rekabet yaşamayacağız" dedi. Antalya'da IC Holding ortaklığı ve ICF ismiyle Antalya Havalimanı'nı da işleten Fraport'un Yönetim Kurulu Üyesi Schmitz, 10 bin çalışanın bin 100'ünün Türk olduğunu söyledi. Frankfurt Havalimanı'nın geçen yıl 500 bin uçak ve 58 milyon yolcu ağırladığını kaydeden Schmitz, 2 milyon metreküp de kargo taşındığını açıkladı.

İSTANBUL ÇOK ÖNEMLİ
Dünyanın ekonomik ağırlığının Avrupa'dan Doğu'ya kaydığını belirten Schmitz, "Frankfurt ve İstanbul hava trafiğinde çok önemli. Frankfurt olarak biz zaten kapasitemizin üzerindeyiz. Türkiye büyüyen bir ülke, İstanbul da burada merkez ve THY da dünyadaki önemli havayollarından biri. Dolayısıyla Doğu'ya olan transferlerdeki ekonomik ağırlık oraya kayacaktır. İstanbul doğal bir aktarma merkezi olacaktır. Frankfurt ve İstanbul arasında yolcu açısından bu anlamda rekabet olmayacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Frankfurt ve İstanbul iki dev oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN