Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalkınma için öncü kuruluş

Hibe ve faiz desteklerinin yanında 'tek durak ofis' gibi çalışan BAKA, bölgede 240 milyon TL'lik yatırım gerçekleşmesini sağladı

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Isparta, Antalya ve Burdur'un ekonomik kalkınmasını sağlamak üzere birçok faaliyet gerçekleştiren BAKA'nın sektörlerde yatırımcılara hibe desteği, faiz desteği ve faizsiz kredi destekleri sağlamasının yanında daha önemli bir görevinin yatırımcıya sağladığı teknik ve danışmanlık hizmeti olduğunu belirtti.

240 MİLYON TL KATKI
Tuncay Engin, "BAKA, 'tek durak ofis' yaklaşımıyla 3 ilde hangi alanlarda yatırım yapılabilir, yatırımcı hangi işlemleri yapacak, yasal prosedürler, teşvik sisteminin detayları, hukuki izinler gibi konularda yatırımcılara yönelik danışmanlık ve destek hizmetleri sağlıyoruz. Yatırım aşamasında teknik destek ile danışmanlık hizmeti sağlanarak 2011 ve 2012 yıllarında toplam tutarı 240 milyon TL olan projeler Batı Akdeniz'de hayata geçirildi" dedi. BAKA'nın Isparta merkez ile Antalya, Isparta, Burdur'daki yatırım destek ofislerinde çalışmalarını sürdüren 35 uzman ve 6 destek personeliyle sürdürdüğünü belirten Genel Sekreter Engin, Batı Akdeniz'de ekonominin olduğu her yerde kalkınma ajansının da olduğunu belirtti. BAK'nın yeni mali destek programı ise yakında ilan edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınma için öncü kuruluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN