Kent Konseyi'nden turizm eleştirileri

Ansiad'a konuk olan Antalya Kent Konseyi Başkanı Kurt "Antalya turizm bölgesine lojistik destek veren kent" dedi

Giriş Tarihi: 30.11.2013
Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) Turizm Sektörü toplantısına konuk olan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, Antalya'nın plansız ve sahipsiz olduğuna dikkat çekerek, "Antalya Turizm kenti midir?" sorusunu yanıtlarken; "Antalya turizm kenti değildir. Turizm bölgesine lojistik destek veren bir kenttir" dedi. Kentlilik bilincinin oluşmamasından siyasilerin sorumlu olduğunu da söyleyen Kurt, kontrolsüz göçün planlanamaması nede- niyle sorunların çözülemeyeceğini dile getirdi.

RİSKLİ BİNALAR

Kent Konseyi Başkanı Kurt, "Bizim en önemli sorunumuz planlama sorunu. 1977'de yapılmış. Geçen 37 yıla rağmen nüfus 3 milyonu aşmış ve sürekli plan tadilatı yapıyor. Kent merkezindeki riskli binalarla ilgili de hiç bir işlem yapılmıyor." dedi.

MÜZEYİ GEZEN YOK

Siyasi gücün baskı ile plan tadilatlarını çok rahatlıkla yapabildiğini anlatan Kurt, son olarak Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kabul ettiği konut alanının ticari alana çevrildiği AVM alanı olayının kentini seven insanların içini yaraladığına dikkat çekti. Kurt, "Kent içinde dünyanın en iyi müzelerinden biri var. 10-12 milyon turist geliyor ziyaretçi sayısı 300 bin. Kent, kimliğini hızla kaybediyor" dilye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent Konseyi'nden turizm eleştirileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN