Medikalcilerden AÜ'ye malzeme ültimatomu

Giriş Tarihi: 2.12.2013

Akdeniz Medikalciler Derneği, Akdeniz Üniversitesi'nin 44.5 milyon lirayı bulan borcunun ödenmediği takdirde malzeme vermeyeceklerini açıkladı

Akdeniz Medikalciler Derneği Genel Başkanı Erman Emiroğlu, Akdeniz Üniversitesi'nin medikal firmalarına 44.5 milyon lirayı bulan borcu bulunduğunu söyledi. Emiroğlu borç ödemediği takdirde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne medikal malzeme vermeyeceklerini söyledi.

16 AYDIR ÖDENMİYOR
Akdeniz Medikalciler Derneği üyeleriyle dernek binasında açıklama yapan Dernek Başkanı Emiroğlu Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde dertlerini anlatacakları bir yetkili bulamadıklarını belirterek, "Üniversite yönetimi bizi dikkate almıyor" dedi. Üniversite idaresinin medikalcilere olan borcunu ödemediğini kaydeden Emiroğlu, "Uzun zamandır kamuoyuna paylaşmaktan sakındığımız konuyu artık paylaşmak istiyoruz. Akdeniz Üniversitesi'ne 2012 yılının 8. ayında kesilen faturalar hala ödenmedi. SGK tarafından Üniversite'ye gününde ödenen para 16 aydır bize ödenmiyor. Üniversite'nin var olan idaresinde bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Aylık malzeme alımı devam ediyor. Fakat bize olan borçlarını çok küçük miktarlarda gecikmeli ödüyorlar" diye konuştu.

ÇIKIŞ YOLU BULAMADIK
Yasal yolları denediklerini fakat burada da bir çıkış yolu bulamadıklarını ifade eden Medikalciler Derneği Başkanı Emiroğlu, "Muhatap bulamıyoruz. Üniversitenin medikalcilere yaklaşık 44.5 milyon lira borcu bulunuyor. Üniversite borcunu ödememeye ve bizi dikkate almamaya devam ederse medikalciler olarak Üniversite Hastanesi'ne malzeme vermemeyi düşünüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medikalcilerden AÜ'ye malzeme ültimatomu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN