Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu türküleri opera sahnesinde

ANTDOB, Anadolu tarihi, kültür ve sanatını, türkü, dans, tiyatral anlatımla sahnelenen Anadolu Sihri müzikalini 7 Aralık'ta sanatseverlerin beğenisine tekrar sunacak

Giriş Tarihi: 5.12.2013
Antalya Devlet Opera ve Balesi, Anadolu tarihi, kültür ve sanatını, türkü, dans, tiyatral anlatımla evrensel formlarla düzenleyerek, senfonik orkestra eşliğinde, 128 sanatçı kadrosu ile sahnelenen Anadolu Sihiri müzikalini 7 Aralık'ta sanatseverlerin beğenisine sunacak. Eserin araştırma, metin ve librettosu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan'a, müzik düzenleme ve bestesi ise Ali Aykaç'a ait. Mehmet Balkan tarafından sahneye konan eserin orkestra şefliğini Ömer Yöndem üstlenirken dekor Tayfun Çebi, kostüm Sevtaç Demirer imzasını taşıyor. Eserde koro şefi Mahir Seyrek, ışık tasarımı ise Mustafa Eski'ye ait.

HER YÖREDEN VAR

Emre Aytekin'in sunum ve anlatımını yaptığı ve Ege'den İç Anadolu'ya, Karadeniz'den Güneydoğu Anadolu'ya pek çok türkü ve dansın yer aldığı eserde, Ebru Kaptan "Aman Avcı, Emre Aytekin "Bolu Beyi, Tükel Acar Beyaz Giyme, Oben Bostancı Çökertme, Ceren Tereci Aytekin Burçak Tarlası, Ercan Uğur Silifke, Murat Özbek Urfa'nın Etrafı ve Oya Vural Ben Seni Sevdiğimi isimli türküleri seslendirirken, sanatçılara Antalya Devlet Opera ve Balesi Koro, Orkestra ve Bale Sanatçıları eşlik ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu türküleri opera sahnesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN