Budak herkesi şaşırtıyor

Giriş Tarihi: 6.12.2013
CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağı söylenen ancak ser verip sır vermeyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ATSO'da her pazartesi günü yaptığı yönetim kurulu toplantısını yeterli çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle gerçekleştirmedi. Bu gelişmenin perde arkasında ise başka olaylar konuşuluyor. Eğer Budak, yönetim kurulu toplantısını yapsaydı karar defterine bu toplantı tutanakları yazılmış olacaktı. Hal böyle olunca karar defterine Budak'ın attığı imza 'Görevimin başındayım istifa etmedim' anlamına gelecekti. Ancak yönetim kurulunun toplanmamasının bir siyasi kurnazlık çerçevesinde yapıldığı kulislerde bomba etkisi yarattı. Bilindiği üzere Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği yerel yönetimlere aday olacak oda başkanlarının istifa etme süresi 1 Aralık günü son buldu. Yani ortada ilginç bir durum oluştu! Şimdi siyaset dünyasında akıllarda sorular geliştiriliyor, senaryolar üretiliyor. Kulislere göre Budak Ankara'dan gelecek adaylık onayına göre yönetim kurulunu toplayarak istifasını gerçekleştirecek. Şayet adaylık onayı gelmez ise istifa etmeksizin görevimin başındayım diyecekmiş. Başka bir rivayete göre de Budak'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika dönüşü bu konuyu neticelendireceği ifade ediliyor.

BÖCEK'E KİM SIRT DÖNDÜ

Konyaaltı'nın CHP'li Belediye Başkanı Muhittin Böcek son günlerde hem partilileri, hem bürokrasi hem de en yakınları ile mücadele ettiği görünümünü veriyor. Başkan Böcek'in en son tweet hesabından attığı, "Herkesin sırtını dön- mesinin neye benzediğini bilirsin. Hatta sana en yakın olanların bile.." Şems-i Tebrizi'nin "Kula kulluk etme! Unutma ki sen de bir kulsun. Ve kimseye gerektiğinden fazla önem verme, yoksa unutulursun" sözleri ile Paulo Coelho'nun, "Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan kendisine hiçbir iyiliği dokunmayan birisine nasıl davrandığına bak" sözlerinin yer aldığı mesajlar üç bilinmeyenli bir denklem oluşturdu. Sayın Böcek kimi ne amaçla kastetti, kim kime sırt döndü anlaşılamadı. Anlaşılan tek şey ya biri Böcek'e sırt döndü ya da yakınındaki birine mesajlı uyarılar yaptı. Yorum sizin.

MHP ARAYIŞ İÇİNE GİRDİ

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gürhan Mandacı'nın parti yönetimini zan altında bırakıp adaylıktan çekilme sürecinin yarattığı fırtına siyasi çevrelerde olmasa da parti içinde hala dinmiş değil. MHP İl Yönetimi'nin her toplantısında herkesin birbirini suçladığı dışarı sızdırılırken "Muratpaşa'da ne yapabiliriz?" sorusunun cevabı bulunmaya çalışılıyor. Partinin kurmaylarına göre iyi bir aday ile seçim kazanılabilir düşüncesi hakim olmuş partide. Bu kurmaylar boşluğun acilen Antalya doğumlu olan eski il başkanlarından Hüseyin Alkan ya da Adem Altındal ile doldurulması gerektiğini söylüyorlar. Çünkü bu iki ismin iyi bir teşkilatçı olduğu ve yaşanan parçalanmayı toparlayabilecekleri ifade ediliyor. Bakalım MHP bu parçalanmışlığı hangi isimle pazıl boşluğunu doldurabilecek.

ODALARDA SEÇİM
Siyasi partilerde yaşanan yerel seçim hareketliliği esnaf odalarına sıçradı. Esnaf odalarında ilk hareketlilik Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda yaşanıyor. Mevcut Başkan Mehmet Ali Alkan ile rakibi Niyazi Özçelik'in boy boy fotoğrafları kentteki ticari taksilerin camlarını kaplamış durumda. Siyasiler bilboardları kullanırken Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan adayları da sarı taksileri kullanıyor. Bu noktada insanın aklına hemen meşhur Ankara türküsü "Sarı taksi boyandı, gelip de kapıya dayandı tam kaçıracağım zaman zalım da anası uyandı" sözleri geliyor. İşte bu türkünün hareketliliği yavaş yavaş diğer odalara da yansıyınca ortalık iyice ısınacağa benziyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Budak herkesi şaşırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN