CHP'yi karıştıran 'Talya Otel' kıyağı

Giriş Tarihi: 6.12.2013

Muratpaşa Meclisi'ne getirilen madde ile Talya Otel'in kaçak olduğu iddia edilen katlarına 'yükseklik farkı' verilmesi CHP'li üyeleri birbirine düşürdü

Antalya'da faaliyetini Mayıs'ta durduran Koç Topluluğu'na ait kentin ilk 5 yıldızlı oteli Divan Talya'nın kaçak olduğu iddia edilen iki katı için Muratpaşa Meclisi'nde yükseklik farkı verilmesi CHP'lileri birbirine düşürdü. Daha önce CHP'li Meclis üyesi tarafından konu yargıya taşınmış ve mahkeme yüksekliği 17.50 metre olarak belirlemişti. Danıştaş'da devam eden davaya rağmen konunun önceki gün Muratpaşa Belediye Meclisi'ne getirilmesiyle maksimum yükseklik, 20.50 metreye çıkarıldı.

ÇALIKUŞU VERYANSIN ETTİ
Talya Otel konusu Muratpaşa Belediye Meclisi'nde görüşülürken CHP'li Meclis Üyesi Figen Çalıkuşu bu konuda dava açtığını hatırlatarak veryansın etti. Bu madde ile ilgili grup kararının olumlu olduğunun söylendiğini belirten Çalıkuşu, "Grup yapıldı da benim mi haberim yok. İlgili madde Pazartesi belediyeye getirilip inceleme fırsatı verilmeden Çarşamba günkü meclise getiriliyor. Bu otel 5 katlı olması gerekirken 7 katlı yapılmıştır. 7 katlı imar süreci nedeniyle dava açmıştım. Davalar şu anda Danıştay'da sürüyor. İşletmenin yürütmeyi durdurma talebi de reddedilmiş. Büyükşehir'in maddeyi geri gönderme kararı da iptal edildi. Mahkeme kararlarında maksimum yükseklik 17.50'dir, 20.50 metre değil" dedi.

CHP OYLARIYLA KABUL

Yapılan oylamada Ak Parti grubu ile CHP'den Cem Balkan, Figen Çalıkuşu, Gültekin Otur, Musa Kazım Buhurcu ve CHP'den istifa eden Zühre Yolcu ret oyu verdi. Talya Otel'in kaçak 2 katının yıkılmasını önleyeceği iddia edilen yükseklik farkı diğer CHP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi. CHP'li Çalıkuşu kararın yargıda olduğunu tekrarlayarak "Ancak şu anda alınan bu kararı da yargıya taşıyacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'yi karıştıran 'Talya Otel' kıyağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN