Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den yeni müjde

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Demre'ye 1 milyon TL yardım müjdesinin ardından, Gazipaşa-Ankara uçuşlarına 2 Ocak'ta başlanacağının müjdesini de verdi

Giriş Tarihi: 6.12.2013
Antalya'da seracılığın önemli merkezlerinden Demre'de dolu yağışının meydana getirdiği zararın yaralarını sarmak için 1 milyon TL ödenek müjdesi veren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, dün de Anadolu Jet'in Ankara-Gazipaşa arasında karşılıklı tarifeli uçuşlara 2 Ocak tarihinden itibaren başlayacağı müjdesini verdi. Türel'in Ulaştırma Bakanlığı ve THY alt markası Anadolu Jet Başkanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonunda, Ankara Esenboğa ile Antalya Gazipaşa Havaalanları arasında karşılıklı planlanan seferler ile ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü izin sürecinin devam ettiği, uçuşlarla ilgili satışlara önümüzdeki günlerde başlanacağı belirtildi.

HAFTADA 5 GÜN

Anadolu Jet Başkanı İbrahim Doğan, Anadolu Jet' in ilk Esenboğa - Gazipaşa seferinin 2 Ocak 2014 Perşembe günü saat 12.35 Ankara Esenboğa - Gazipaşa uçuşuyla başlamasının ve aynı gün saat 14.15'te de Gazipaşa'dan Esenboğa uçuşunun gerçekleşmesinin planlandığını bildirdi. Doğan, tarifeli uçak seferlerinin ilk etapta haftada 5 gün olarak planlandığını belirterek, bu uçuşların 2014 Nisan ayından itibaren 7 güne çıkarılacağını kaydetti. Doğan Anadolu Jet 'in Gazipaşa- Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki tarifeli uçak seferlerinin de, 2014 Nisan ayında başlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

DEMRE'YE YARDIM ELİ

Antalya'nın Demre ilçesinde, 26 Kasım'da meydana gelen ve seraların yüzde 34'ünün zarar gördüğü dolu felaketinin ardından üreticilerin yaralarının sarılması için Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel'in Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) nezdinde yaptığı girişimler sonunda Demre için 1 milyon lira yardım çıkmasının ardından, Türel dün bölgeye giderek vatandaşların sorunlarını dinledi.

BAŞKAN'DAN TEŞEKKÜR

Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu ise yaşadıkları felaketin büyük boyutlarda olduğuna değinerek, "Devletimiz kısa sürede 1 milyon TL'yi çıkartarak, yaraların sarılmasını hızlandırdı. Yardımın çıkması için çalışan Sayın Menderes Türel ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'a teşekkür ediyoruz. Yaramıza merhem olmaya çalıştılar" dedi.

YARALARI SARACAĞIZ

Türel, Demre'de seraları etkilenen vatandaşlarının acil ihtiyaçlarının giderilmesi için AFAD tarafından çıkarılan 1 milyon liralık yardımın 3 Aralık itibariyle Antalya Valiliği emrine gönderildiğini, tarımsal zarara dair hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasından sonra da Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na gönderileceğini bildirdi. Bölgede meydana gelen altyapı hasar tespit çalışmalarına ilişkin valilik çalışmalarının da devam ettiğini kaydeden Türel, bu işlemlerin tamamlanmasından sonra da Maliye Bakanlığı'na gönderileceğini ifade etti. Türel, Demre'de dolu felaketinden zarar gören tüm vatandaşların yaralarının sarılması için gereken her türlü devlet yardımının yapılacağını, kendisinin de bu konunun takipçisi olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den yeni müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN