Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizcilerin çamurla sınavı

Konyaaltı'da Denizcilik Lisesi öğrenci ve öğretmenleri çamur deryasında mücedele veriyor. Belediye, soruna çözüm üretmiyor

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Antalya Fettah Tamince Denizcilik Lisesi öğrenci ve öğretmenleri okula gidiş ve dönüşlerde yolda oluşan çamur deryasında çile çekiyor. Okul ile yan yana olan Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Foto Film Şubesi ekipleri ise günün her saati bataklığa dönen çamur deryasında ayakta kalma sınavı veriyor. Okul yolunun çamurla kaplı olması öğrenci velilerini de çileden çıkardı. Yetkilileri durumu birçok kez bildirdiklerini belirten veliler, bir türlü yolun kumlanmadığını söyledi. Bölgede yaşan vatandaşlar çamurlu yolun, devam eden Konyaaltı Belediyesi Spor Kompleksi inşaatından kaynaklandığını ve buna karşın hiçbir önlem alınmadını söyledi.

ÇAMURLA MÜCADELE
Denizcilik Lisesi öğrencileri yağmurların başlamasının ardından her gün çamurla sınav edildiklerini söylediler. Yağmur yağmadan önce tozla mücadele ettiklerini kaydeden dertli öğrenciler, "Burası okul önünden çok bir bataklığa benziyor. Sabah akşam ayakkabılarımız ve pantolonlarımızın çamur olmasından bıktık" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

KAMPANYA BAŞLATTILAR

Okulun 500 öğrencisi okul yolunda yaşanan çamur sorununa çözüm bulmak için sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan kampanya başlattı. Okullarının Konyaaltı Belediyesi sınırları içinde yer aldığını da kaydeden öğrenciler, "Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz" diyerek çaresizliklerini dile getirdiler.

POLİSLER DE DERTLİ

Denizcilik lisesi ile yan yana olan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Foto Film Şube Müdürlüğü görevlileri de yaşananlara tepkilerini dile getirdiler. Resmi memur oldukları için hiçbir yere şikayette bulunamadıklarını da kaydeden polisler, "İnsanlar okullarına işyerlerine çamur içinde gidip gelmek zorunda bırakılıyor. Belediyenin bu sorunu artık çözmesi lazım" diye konuştular.

DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK
DENİZCİLİK Lisesi benzer sorunu geçen eğitim-öğretim döneminde de yaşamış ve Nisan ayındaki yağmurlar sonrası okulun yolu tamamen suyla kaplanmıştı. Denizcilerin çilesini sayfalarına yansıtan SABAH Akdeniz, öğrencilerin durumunu çarpıcı fotoğraflarla gündeme taşımıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizcilerin çamurla sınavı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN