Haluk ÜNCEL: Makyajlar akmaya başladı

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler dolayısıyla Büyükşehir ve İl Belediye Başkan Adaylarını açıklıyor. Bunu Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, grup toplantıları, bölge ve il toplantıları vasıtasıyla gerçekleştiriyor.
Toplantılarda önce 3'er dakikalık sinevizyon gösterileri sunuluyor. Hangi il ise o ildeki yatırımlar ekrana geliyor. Ciddi ve titiz bir çalışma- nın emeği olduğu belli olan bu sinevizyon gösterilerinde, Merkezi Hükümet'in 'O' ile yaptığı sağlık, spor, eğitim, toplu konut, yol, havalimanları gibi yatırımlar yer alıyor.
Bunun yanında o ilin belediyesinin de yaptığı çalışmalar sergileniyor.
Her il için ayrı ayrı yapılan, icraatların sergilendiği sinevizyon gösterimi Ak Parti'nin seçim kampanyalarında kullanılan müzikler ile desteklenirken, detaylarının da atlanmadığı ortaya çıkıyor. Bir ildeki mevcut belediye başkan adayı açıklanırken, fonda "Bi daha bi daha haydi bi daha" veya "Yine yine yeniden Türkiyem" müzikleri çalınırken, diğer yanda "Bu memleket hepimizin" "Bir ve beraberiz" ve benzeri şarkıları duyuluyor.
Başbakan da bu vesile ile yaptığı kısa takdim konuşmalarında özellikle "Ak Parti Belediyeciliği"ni vurguluyor, önemine değiniyor.
Merkezi Hükümet ile Ak Parti Belediyeciliği'nin buluştuğu illerdeki hizmet yağmurunun nasıl gerçekleştiğini anlatıyor.
Gerçekten de, bakıldığında, Ak Parti Belediyeciliği ile tanışmamış illerde sadece Hükümetin yaptığı yatırımların öne çıktığı gözleniyor. "Peki bu illerdeki belediyeler hiç mi çalışmamış" sorusu gelebilir; dikkatle incelendiğinde aradaki büyük fark işte bu noktada ortaya çıkıyor "makyaj belediyeciliği" faktörü ile tanışıyoruz. CHP'nin, tipik göz boyama ilkesi tezahür ediyor. Alt yapı, kentsel dönüşüm, yol, kavşak, arıtma, şehircilikteki büyük rekreasyon alanları, sosyal değişim, ulaşım, gibi Büyükşehir Belediyeleri'nin asıl yapması gereken hizmetler yerine; çiçek, böcek, vs etkinlikleri ile geçiştirilen belediyecilik anlayışının yer aldığı bir yönetim tarzı ile karşılaşıyoruz.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da bu farkın önemine değiniyor, yerel kalkınmada "Ak Parti Belediyeciliği" anlayışının şart olduğunu dile getiriyor. Tabi, bazı akıl tutulmasına maruz kalanlar Başbakan'ın bu ülke için seferber ettiği gayretlerini "aba altından sopa göstermek" şeklinde yorumluyorlar.
Varsın öyle yorumlasınlar, "gerçekler acıdır" derler. Acı onların sorunu… İstedikleri gibi kullansınlar.
Türkiye'de yapılanlar ortada, kıtalar birbirlerine denizin altından bağlanıyor, duble yollar, havalimanları, demiryolları ile yurdun dört bir tarafı örülmüş vaziyette… Tüm bunlar Ak Parti'nin yönetim anlayışı ile gerçekleşiyor.
O zaman önümüzdeki seçimlerde yapılacak tek bir şey var, şehirlerimizi Ak Parti Belediyeciliği ile bir araya getirmek… Özellikle Türkiye turizminin dünyaya açılan kapısı olan Antalya'da kaybedilmiş bir 5 yılın ardından buna şiddetle ihtiyaç var.
Çünkü bu kente yapılan makyajlar bir bir akmakta, kentin her yerine yayılmakta…
Gelen pis kokular ise cabası…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Makyajlar akmaya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN