Ömer Durna ile kariyer uçuşu

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Akdeniz İletişim Derneği işbirliğiyle düzenlenen Ömer Durna ile Kariyer Uçuşu konulu söyleşi Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti. THY Antalya Bölge Müdürü Durna'nın kariyer öyküsünü anlattığı etkinliğe Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz İletişim Derneği Başkanı Hüsamettin Oğuz ve Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç da katıldı.

ÇOCUKLUK HAYALİ
Ömer Durna kariyer uçuşunun bireysel bir yolculuk olduğunu söyleyerek; "Yaptığınız işi önemsiyorsanız hem başarılı hem de mutlu olursunuz. Türk Hava Yolları'nda çalışmak benim çocukluk hayalimdi. Amerika'da eğitimimi tamamlayıp Türkiye'ye döndüğümde gazetede görmüş olduğum bir ilan bu hayalimi gerçekleştirmeme yardımcı oldu. Bugün bir yerlere gelebildiysem bu ilan sayesinde" diye konuştu.

TESADÜF DEĞİL
Havacılık ve kariyer planlamasının birbirine çok benzediğini belirten Durna; "İkisinde de hataya yer yoktur. Hayatımızda amaç ve hedeflerimizi birbirinden ayırarak kariyer planı yapmalıyız ve unutmamalıyız ki hedefe ulaşmada en önemli unsur motivasyondur. İş hayatımızda bakmak ile görmenin ayrımını yapabildiğimiz takdirde başarıya ulaşmamız kaçınılmaz olacaktır. Unutulmamalıdır ki hiçbir başarı tesadüf değildir" dedi. Söyleşi THY'nin öğrenciler için hazırladığı sürpriz hediye çekilişi ve Durna'ya plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Durna ile kariyer uçuşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN