CHP'den Baykal'a Büyükşehir teklifi

Ankara'dan gelen iddia Antalya'nın siyasi kulislerinde bomba etkisi yarattı... CHP Antalya adaylığını Deniz Baykal'a teklif etti, Baykal sert şekilde reddetti

Giriş Tarihi: 8.12.2013
Antalya'da yola Mustafa Akaydın ile devam etmek istemeyen ancak Büyükşehir'i Ak Parti'ye de kaptırmak istemeyen CHP, iddialara göre çok sürpriz bir isme adaylık teklifinde bulundu. CHP yönetimi, partinin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a kendisine yakın bir parti kurmayı aracılığıyla Antalya'dan aday olması teklifinde bulundu. İddiaya göre Baykal bu teklifi sert dille reddetti.

ÇOK ADAY ADAYI VAR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP MKYK'da birçok isim gündeme geldi. Mustafa Akaydın, Bekir Kumbul, Süleyman Evcilmen, Hasan Subaşı, Çetin Osman Budak ve Muhittin Böcek isimlerini masaya yatırıp tek tek eleyen CHP kurmayları, son çare olarak Deniz Baykal isminde birleşti. Baykal'a teklifi kendisine yakın olan bir CHP yöneticisi götürdü ancak Baykal'ın tepkisi sert oldu.

ANKETTE TÜREL ÇIKINCA

Baykal'a bu sürpriz teklifle giden CHP yönetiminin kulislerde çok konuşulacak karara son anket sonuçlarının ardından vardığı konuşuluyor. Antalya'da CHP'nin yaptırdığı anketlerde Menderes Türel'in oylarının Ak Parti'nin de üzerinde çıkması nedeniyle Türel aday olduğu takdirde Antalya'nın kaybedileceğini düşünen CHP kurmayları, son çare olarak Baykal ismini ortaya attı. Şimdi ise CHP'nin Büyükşehir'de kimi aday göstereceği bilmeceye dönüştü.

KARAR HAFTAYA
Antalya'da Büyükşehir adayı belirlenmeden diğer belediyeler için de isim açıklayamayan CHP yönetimi, bu konuda son kararını önümüzdeki hafta içinde kesinleştirecek. CHP Genel Merkezi'nin Antalya'da son bir anket daha yaptıracağı ve kesin isimlerin bu kamuoyu yoklamasının ardından belirleneceği iddia ediliyor. CHP kulislerinde Büyükşehir için kim aday olursa bu aşamadan sonra sürpriz sayılmayacağı dillendiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den Baykal'a Büyükşehir teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN