Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arı'dan açıklama var

Giriş Tarihi: 10.12.2013
Pandora'nın Kutusu'nda 4 Aralık tarihinde "Baykal Belirleyici" ara başlıklı bölümde yer alan "...CHP içinde temel sorun, Baykal'ın istemediği Akaydın olmazsa kim aday olabilir? Diğer alternatifler de Cavit Arı, Bekir Kumbul, ve Muhittin Böcek. Bu isimler içinde Cavit Arı esasında en hazırlıklı olması gereken isimdi ama olmadı..." yazısına alınan CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Cavit Arı açıklama göndermiş. Hemen bir düzeltme yapalım. Arı, her ne kadar yayın tarihini 2 Aralık olarak hatırlıyorsa da yayın tarihi 4 Aralık. Bir başka konu da burada yayınlanan her konuyla ilgili cevap hakkına saygılı olduğumuzu belirmek isteriz. Arı açıklamasında, "Seçimler yeni Bütünşehir yasası ile birlikte artık Antalya sadece merkezde bulunan beş ilçeden ibaret olmayacak. Diğer 14 ilçe ile birlikte mevcuttaki 539 köyü 74 beldesi 19 belediyesi ile birlikte büyükşehir kapsamında olacaktır. İşte bugüne kadar Antalya İl Özel İdaresinin hizmet görevi içerisinde kalan fiilen bütünşehir uygulaması yapan kurumun Meclis Başkanı olarak şu anki yeni yapıya en uygun aday olduğumu iddia ediyorum. Büyükşehir Belediyesi'nin görev alanına girecek yeni alanlara bugüne kadar hizmet götürmüş, oraları bilen ve geri kalan ihtiyaçları sorunları da en iyi bilen bir kişiyim. Belediye Başkanı seçildiğim takdirde hizmette duraksama olmaksızın kaldığı yerden devam edecek birisiyim. Kırsal bölgeyi en iyi bilen ve ayrıca oralardan ey yüksek oyu alabilecek olan kişi de benim" diyor. Arı'nın açıklaması böyle de, biz kendisine hazır olmadığını söylemedik ki. O kendince böyle bir yorum çıkarmış yazımızdan.

CHP'DE HERKES İDDİALI

CHP'de eski Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, adaylık süreciyle ilgili, Ankara'dan bakınca Büyükşehir Belediyesi için iki ismin konuşulduğunu söylüyor. Her gün yeni bir isimin CHP'den Antalya Büyükşehir Belediyesi için ortaya atıldığını belirten Kumbul, "Genel Merkezimiz Antalya'da kimin Büyükşehir adayı olacağı konusunda bilimsel ve titiz çalışıyor. Şunu açıklıkla söyleyeyim, Ankara'dan bakınca Kumbul'un ve Akaydın'ın adaylığı görülüyor. Merkezi ve yerel idareyi iyi bilen bir insan olarak Antalya'yı layıkıyla yöneteceğime inancım tam" diyor. Eğer CHP bu işi bilimsel yapıyorsa aday adayları hala laboratuarda tahlilde ve inceleniyor demektir. O zaman bu tahliller bitinceye kadar adaylık teşhisi açıklanmayacak ve CHP'de kazan kaynamaya devam edecek demektir.

REKLAM BÜYÜSÜ

Antalya geçtiğimiz haftayı CHP'den Muratpaşa aday adayı olan Ömer Melli'nin 'büyü' olayı ile eğlenceli geçirdi. Sosyal demokrat olan birinin büyüye inanması ayrı bir konu ama Melli'nin çıkıp bu işin gönül işi olabileceğini söylemesi tam Pandora'nın Kutusu'ndan çıkanlara benzedi. Madem Melli Pandora'nın Kutusu'nu açtı biz de kutuyu karıştırmaya devam edelim. Bakın Melli ne diyor: "Kamera görüntülerindeki kadının elindeki kağıttan bir şeyler okuyarak dolaşmasını gördüm. Duanın gücüne inanırım. Kadının elinde bir şeyler okuyarak gitmesi beni çok etkiledi. Ben sıkıntılı günlerimde bildiğim duaları okurum. Çok faydasını görürüm. İnşallah iyi niyetli bir durumdur. Siyaseten böyle bir olayın olabileceğini düşünmüyorum. Siyasi rakiplerimin böyle bir şey yapacağına inanmıyorum." Kamera kayıtlarındaki aracın plakasından yola çıkan Antalya polisi şimdi kentte fellik fellik 'büyücü' arıyor. Diyelim ki o kadın yakalandı. Çıkıp, "Ben büyü yapmadım. Adres arıyordum" derse ne olacak? Vallahi ne olacağı ortada, herkes Melli'ye gülecek ve daha belediye yönetimini öğrenmeden siyasi reklam ve manevraları öğrendiğine kanaat getirecek.

ŞEHİR MAGANDALARI GİBİ...

Son çıkışları ile CHP'den Muratpaşa Belediye Başkanlığı'na aday olacağı yorumları dillendirilen CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, işi iyiden iyiye kovalamaya başladı. Çünkü Sapan'ın taraftarları hedef büyütüp adaylık istikametini Büyükşehir'e çevirmişe benziyor. Bunun en büyük kanıtı ise Sapan taraftarları ellerine boya kutularını ve fırçalarını alarak 12 Eylül ihtilali öncesini andırır manzara ile altgeçit ve trafo binalarına, "Antalya'nın umudu Yıldıray Sapan" yazıyorlar. Tıpkı şehir magandalarının duvarlara, banklara, parklara ve köprülere yazılar yazarak kent mobilyalarına zarar verdiği gibi. Sayın Sapan'a buradan şunu söylemek istiyoruz, bu kişiler sizin taraftarlarınız ise lütfen söyleyin de şehre zarar vermesinler. Çünkü halen belediye yönetimi sizin partinizde. Zaten para pul yok, bir de siz zarar vermeyin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arı'dan açıklama var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN