Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel Müdürlüğe giden yol -3

Turizm sektöründe milyonlarca turistin memnuniyetinin emanet edildiği otel yöneticileri arasında alaylı sayısı yüksek. Ayrıca mimar olan da var

Giriş Tarihi: 10.12.2013
Otel yöneticiliği, diploma değil tecrübeye bakılan yegane sektör. Bu nedenle sektörde alaylı olarak tabir edilen çekirdekten yetişen yönetici sayısı oldukça yüksek. Bunun yanı sıra, konaklama sektöründe farklı alanlarda eğitim alıp, öğrencilik yıllarında turizme yönelen çok sayıda yönetici de bulunuyor. Bunlar arasında mimardan öğretmene, finans uzmanından doktora kadar çok farklı meslekler var.

Özgür Çağrıcı
(Calista Hotel SPA Müdürü):
Turizme animasyon sektörüyle başladım. Üniversitenin ardından SPA sektörüne girdim. SPA'nın resepsiyonunda çalışıyordum. Turizm, diplomanın tek bakılmadığı sektör. Diploma değil tecrübe iş yaptırıyor.

Yusuf Hacısüleyman
(Xanadu Hotel Genel Müdürü)
İstanbul Üniversitesi'nde Edebiyat Fakültesi Almanca Dili mezunuyum. Öğretmenlik formasyonu da aldım. Ama öğrenci olarak çalışmaya başladığım turizm sektörüne yöneldim. Öğrencilik yıllarımda 1981 yılında İstanbul'da resepsiyon memuru olarak başladım. Resepsiyon memurluğundan, ön büro müdürü oldum.

Hakan Duran
(Regnum Carya Golf Resort)
Ben 1984 yılında ODTÜ'de mimarlık bölümünü bitirdim. 1985 yılına kadar Almanya'dan ufak gruplara turlar organize ederek başladım. 1985 yılında ise otelciliğe başladım. Resepsiyonist olarak girdim. Ama aynı otelin gazinosunda geceleri de çalışıyordum. Derdim otelciliği öğrenmek olduğu için önbüronun ardından muhasebe departmanında da çalıştım. Satışa merak saldım. Bir yere gelmek için ya önbüro ve satış ağırlık olacaksın, yada yiyecek içecek ağırlıklı. Ben önbüro ve satışa yöneldim. 1999 yılında genel müdürlüğe terfi ettim.

YARIN
Temizlikten müdürlüğe
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genel Müdürlüğe giden yol -3
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN