Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan'ın su isyanı

Giriş Tarihi: 11.12.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl beldesi Belediye Başkanı Ahmet Alp, Bakanlar Kurulu kararı ile sulama suyunda yüzde 50 oranında indirim kararı alınmasına rağmen, kararın daha beldelerinde uygulamaya konulmadığını iddia etti. Başkan Alp, beldelerinin nar ve portakal yetiştiriciliğinde pilot bölge olduğunu kaydetti.

KARARA UYULMADI

Narenciye yetiştiricisinin ürettiği portakal ve narı 50 kuruşa zor satarken bunun 25 kuruşunu sulama parası olarak vermesinin üzüntü verici olduğunu anlatan Alp, bu konuda sulama birlikleri ve Devlet Su İşleri'nin (DSİ) bir an önce sulamada Bakanlar Kurulu'nun aldığı yüzde 50 indirimi uygulamaya koymasını istediklerini söyledi.

ÜRETİCİNİN ONURU
Alp, "Sulama suyundaki yüzde 50 indirim kararına 2013 yılının ilk 11 ayında uyulmadı. Zaten 2014'e kısa bir süre kaldı. Umarım 2014'te uyulur. Taşağıl'ın portakalı ve narı bir marka. Bu marka değerini oluşturan narenciye ve meyve üreticisinin mağdur olmasını istemiyoruz. Kimse Taşağıl'da narenciye üreticisinin onur ve gururuyla oynamasın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan'ın su isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN