Soğuk sebze fiyatlarını etkiledi

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Hava sıcaklığının gece sıfır dereceye kadar düştüğü Antalya'da, domates, biber, patlıcan gibi ürünlerin etkilenmemesi için seralarda soba yakılıyor.

SOBALAR YANIYOR

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı don uyarısını tüm üreticilere ileterek tedbirli olmalarını istediklerini anlatan Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, termometreler 3 dereceyi gösterdiğinde sobaların yakıldığını anlatarak, "Yakmasak zarar olur. Her çeşit sebzenin üretildiği biber, domates, patlıcan bulanan seralardaki sobalar yanıyor. Bir tek roka, tere, marul gibi yeşillik bulunan seralarda sobalar yanmıyor " diye konuştu.

FİYATLAR ETKİLENİR

Tedbirli oldukları için şu ana kadar don kaynaklı olumsuz bir haber almadıklarını ifade eden Alp, yine de soğukların sebze fiyatlarını etkilediğini söyledi. 4 gün öncesine kadar Antalya Toptancı Hali'nde 80 kuruş olan domates fiyatının 1,80 liraya kadar yükseldiğini belirten Alp, havaların böyle devam etmesi aynı domatesin İstanbul Hali'ne 2,50 liradan gireceğini ve sofraya varmasının 3 lirayı geçeceğini belirti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğuk sebze fiyatlarını etkiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN