Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yat Limanı'nda bitmeyen çile

Antalya'nın en değerli yeri olan Kaleiçi Yat Limanı, Büyükşehir Belediyesi idaresinde 2 yıldır çile çekiyor. Yat Limanı'nda 2011'de başlayan yenileme çalışmaları hala bitirilemedi

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Antalya'nın altın boynuzu Kaleiçi Yat Limanı'nda Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yıl önce bugün başlayan ve bir türlü bitirilmeyen tadilat çalışmaları tekne ve yat sahiplerini isyan ettiriyor. Limanda ayrıca tonoz zincirlerinin çekilmemesi, pis su bakslarının çalışmaması, yeni yapılan mendirek kaplamalarının sökülmesi büyük tepki çekerken elektrik kablolarının açıkta olması da ölüme davetiye çıkarıyor. Liman içinde oluşan pislik ise gelen az sayıda turistin tepkisini çekiyor. Bölgeye turist de gelmiyor çünkü yarım bırakılan merdivenlere idrar kokusundan yaklaşılmıyor. Yat Limanı'na yapılacağı söylenen asansörden ise hiç haber yok.

13 ARALIK 2011'DE BAŞLADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2 yıl önce 13 Aralık 2011 tarihinde ilk kazmayı vurduğu Kaleiçi Yat Limanı yenileme çalışmasının ilk turizm sezonuna yetişeceği söylenmişti. Yenileme çalışmalarının bir türlü bitirilememiş olması Yat Limanı'nda iş yapan tekne ve yat sahipleri ile esnafın büyük tepkisine neden oluyor. Bitmeyen çalışmalar nedeniyle turiste hasret kalan Yat Limanı'nda esnaf sinek avlıyor. Yat Limanı Yelkenli ve Motorlu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Ahmet Lavaşçı 2 yıldır süren mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

PİS SU DENİZE GİDİYOR

30 Nisan 2011 tarihinde esnafla bir toplantı düzenleyerek kimsenin mağdur edilmeyeceği sözünü veren Büyükşehir yetkilileri aradan geçen sürede sözlerini tutmayınca esnaf büyük mağduriyet yaşadı. Tekne sahipleri en büyük sıkıntının pis su bakslarının çalışmaması olduğunu kaydetti. Teknelerdeki pis suyu bakslara bastıklarını belirten tekne sahipleri, "Biz suyu basıyoruz. Alt yapı çalışması tamamlanmadığı için su olduğu gibi denize akıyor. Bunun bir an önce halledilmesi lazım" diyerek tepkilerini dile getiriyor.

KİRA ÖDEYEMİYORUZ

Yat Limanı Yelkenli ve Motorlu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Ahmet Lavaşçı, 2 yıldır süren inşaat çalışması nedeniyle turist gelmediğini ve bu yüzden Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne kiralarını ödeyemediklerini dile getirdi. Artık evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma geldiklerini de dile getiren Lavaşçı, "Biz bir kolaylık sağlanmasını talep ediyoruz. Kiramızı silin demiyoruz. Belirli bir ödeme planında bize kolaylık yapılsın. Biz de bunu 'ödeyelim' dedik. Merdivenler hala kapalı, müşteriler inemiyor diye biz açtık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yat Limanı'nda bitmeyen çile
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN