Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bürokrasi engeli

Giriş Tarihi: 15.12.2013

Fethiye'de zirai mücadele alet ve makine bayiliği belgesi şartı konulunca ilaç motorunu tamir ettirecek bayi bulamayan çiftçi zor durumda kaldı

Fethiye'de zirai alet ve makine satabilmek ve servis hizmeti verebilmek için zirai mücadele alet ve makine bayiliği belgesi bulundurulması şartı konulunca ilaç motorunu tamir ettirecek bayi bulamayan çiftçi zor durumda kaldı.

ÇÖZÜM BULAMADI

Fethiye'nin Bozyer köyünden Saffet Kanlı, bir süre önce Seydikemer ilçesindeki bir motor satıcısından 550 TL'ye zirai ilaç motoru satın aldı. Kanlı, iddialara göre arızalanan ilaç motorunu satın aldığı yere götürdü. Motor bayii, yeni uygulamaya göre zirai mücadele alet ve makine bayiliği belgesi istendiğini, bu yüzden servis hizmeti vermelerinin mümkün olmadığını söyledi. Sırtına motoru yükleyen çiftçi, önce İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, ardından Fethiye Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu.

SIRTINDA DOLAŞIYOR

Kanlı, bir süre önce aldığı ilaç motorunu tamir ettirmek için bayinin belgeleri bulunmadığından arızayı gidermediklerini, bu yüzden kapı kapı dolaştığını söyledi. Sırtında ilaç motoruyla kamu kurumlarını gezen çiftçi, ilginç bir görüntü oluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bürokrasi engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN