'Eğlenceli' çevre

Giriş Tarihi: 15.12.2013

'Değişim İçin 2 Teker' grubunun 12 üyesi, bisikletle geldikleri Burdur'da ilköğretim okulu öğrencilerine doğa bilgisi verdi

Merkezi Almanya'nın Berlin kentinde bulunan ve farklı ülkelerden 70 üyesi bulunan 'Değişim İçin 2 Teker' grubundan 12 kişi, Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne geldi. Grup üyeleri geldikleri Burdur'da bir ilköğretim okulunda öğrencilere gösteri yaptı.

VALİ'YE BİLGİ VERDİLER

Burada doğa ve çevre çalışmalarına katılan gruptakiler, daha sonra Burdur Vali Dr. Süleyman Oğuz İlkokulu'nda, İl Sağlık Müdürlüğü ile Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde hazırlanan program kapsamında öğrencilere doğa hakkında sunum yaptı, şarkı söyledi. Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu veteriner hekim Öztürk Sarıca, Kanadalı, Danimarkalı, ABD'li ve Sloven grup üyelerinin Burdur'da doğa ve çevre çalışmalarına katıldıklarını söyledi.

FEASTİVAL YAPIYORLAR

ABD'li Tyle Fernandez ise proje ile bisiklet kullanımını arttırmak ve çocukları eğlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Şimdiğe kadar Avrupa ile Asya arasında birçok ülkeye ve kente gittiklerini ifade eden Fernandez, "Gittiğimiz yerlerde festival düzenliyoruz. Sirk gösterileri yapıyoruz. Davul, saksafon, flüt, akordeon ve çello gibi müzik aletleri çalıp çocukları eğlendiriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eğlenceli' çevre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN