Kumluca heyeti fakülte talep etti

Belediye Başkanı Çetinkaya öncülüğündeki Kumluca heyeti, Rektör Prf. Dr. Kurtcephe'yi ziyaret ederek bitmek üzere olan binalarına fakülte talep etti

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Antalya'nın Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya öncülüğünde, Kumluca Eğitim Vakfı ve Kumluca Portakal Çiçeği Derneği'nden oluşan heyet, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile görüşerek Kumluca'da inşaatı sona ermek üzere olan bina için fakülte talebinde bulundu.

MAYIS AYINDA TESLİM

Kaba inşaatı ile üst yapısı dahi biten, son olarak zemin kaplama, çatı yalıtımı, iç ve dış cephe boya işleri tamamlanacak olan okul, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde fakülte olarak faal olması için, mayıs ayında rektörlüğe teslim edileceği belirtildi. Başkan Çetinkaya "Gelinen noktada hayırseverlerimizin katkısı çok büyük. 30 hayırseverimize ulaşarak, hayırseverlerimizin adlarını sınıf, kütüphane, laboratuvar gibi odalara verdik. Bu sayede inşaatı belli bir evreye getirebildik. Geri kalan kısım için ilçede farklı hayırseverlerimize gönüllü olarak ulaşıp, mayıs ayında fakültemizi sizlere teslim etmek istiyoruz" dedi. Türkiye'de 3'üncü sıraya yükselen Akdeniz üniversitesinin, yüz naklinde de Amerika'yı geçerek bu alanda dünyada 2'nci sıraya geldiğini, ayrıca teknokentiyle beraber tıptan sonra tarım alanında da bir çığır açacak konumda olduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Kurtcephe, "Antalya ilçeleri de eğitim konusunda birbirleriyle yarışıyor. Kumluca'ya da güzel bir bina yapıldı. Bunun içini doldurmak bizlerin görevi. Alt yapı olduktan sonra her konuda yardımcı olmaya hazırız. Kumluca için gerekli çalışmalara başlayıp, fakülte için beraber karar verelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca heyeti fakülte talep etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN