Kuşlar Antalya'da yarıştı

Giriş Tarihi: 16.12.2013

Yaklaşık 10 bin kafes kuşunun katıldığı Antalya'daki yarışmada kuşlar renk, duruş, tüy, baş ve gövde kıvrımlarına göre 28 ayrı kategoride değerlendirildi

Antalya'da düzenlenen Irk ve Renk Kuşları Yarışması, dereceye girenlerin belirlenmesiyle sona erdi. Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu ile Antalya Kanarya Severler ve Yetiştirenler Derneğince, Cam Piramit Sabancı ve Kongre Fuar Merkezi'nde Kanarya ve Kafes Kuşları Türkiye Yarışması'nın Antalya ayağı gerçekleştirildi.

DÜNYA ŞAMPİYONASI HEDEFİ

Adana'dan getirdikleri kuşlarla yarışmanın birçok dalında başarılı olduklarını dile getiren Recep Öztürk, İzmir'deki Türkiye Şampiyonası ve İtalya'nın Bari şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda da derece almak istediklerini anlattı. Yarışmanın ardından ziyarete açılan fuar, oldukça ilgi gördü. İsteyenlere fuarda kuş da satıldı.

28 kategoride yarışma
Sahiplerince getirilen yaklaşık 10 bin kuş, renk, duruş, tüy, baş ve gövde kıvrımları gibi 28 farklı kategoride değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda dereceye giren kuşların sahiplerine ödülleri verildi. Yarışmaya Adana'dan katılan Recep Öztürk, 30 yıldır kuşlar ile ilgilendiğini belirterek, parizyen dalında 3 kuşunun birincilik ödülü aldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşlar Antalya'da yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN