Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Velilerin okul saati isyanı

Giriş Tarihi: 16.12.2013

Belediyeler okul yeri tahsis etmediği için yapılamayan okullar yüzünden ikili eğitim olan okullardaki öğrenci velileri, çocuklarının erken saatlerde ders başı yapmasına isyan etti

Okul yetersizliği nedeniyle ikili eğitim yapılan okullardaki sabahçı öğrencilerin velileri, çocuklarının saat 06.40'ta okulda hazır bulunma zorunluluğundan doğan mağduriyetlerinin giderilmesi isteğiyle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurdu. Atatürk Ortaokulu'nun velileri, 300 imza toplayarak tam gün eğitim yapılmasını istedi. Çocuklarının saat 05.00'te yataklarından kalkmaları sonucu günlük yaşamlarının etkilendiğini belirten velilerden Coşkun Alıçlı, bunun çocuklar üzerindeki etkiler konusunda öğretmenlerin de hemfikir olduğunu söyledi. Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Alıçlı ve beraberindeki 2 veliyi makamına kabul ederek sorunları dinledi.

ARSA YOK

Gülay ile görüştükten sonra ne konuşulduğunu anlatan veliler şunları söyledi; "Okulumuzdaki ikili eğitim bu yıl ile birlikte 3 yıl daha devam edecek şekilde planlanmış. Tam güne geçmenin olup olmayacağını anlamak için, okul müdürleriyle görüşüp bize cevap vereceklerini söylediler. Sorunun kaynağını ise derslik sayısının yetersizliği olarak gösterdiler. Okul yapacak bütçeleri olduğunu, ancak belediyelerin planlarda görünen okul yerleriyle ilgili sorunları çözmediğini söylediler."

OKULLAR YAPARSAK ÇÖZERİZ

Türkiye'nin en fazla hayırseverler aracılığıyla okul kazandıran eğitimcisi Gülay ise, "Okul yapacak bütçemiz var, ama okul için yer bulamıyoruz. Derslik sayısı artınca, hepimizin isteği çözüme kavuşacak" dedi.

MURATPAŞA'YA GİDECEKLER
Veliler, en fazla okul alanı gereksinimi olan Muratpaşa'nın Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile görüşmek için randevu alacaklarını söyledi. Veliler, "Çocuklarımız saat 06.40'ta okulda hazır oluyor ve 7 saat eğitim görüyor. Kapasiteleri zorlanan çocuklarımızın öğrenme verimliliği düşüyor ve okula gitme isteksizleşiyor. Çok erken saatlerde kahvaltı yapmayı reddetmeleri başka bir konu" diye dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Velilerin okul saati isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN