Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinköy'ün kaderi okullarla değişecek

Antalya'nın uyuşturucu merkezi olarak bilinen Zeytinköy'e sosyal proje kapsamında 32 derslikli çok amaçlı meslek lisesi yapılıyor. Lise bölge gençlerini meslek sahibi yapacak

Giriş Tarihi: 17.12.2013
Antalya'da uyuşturucuyla özdeşleyen Zeytinköy bölgesine eğitim panzehiri. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bölgedeki gençlerin mesleki eğitim görmesi için Kızılarık ile Yeşildere mahallelerinin ortasında 32 derslikli bir meslek lisesi inşaatı başlattı. İnşaatı hızla devam eden okulda ikili eğitim verilmesi halinde 2 bin öğrencinin eğitim görmesi planlanıyor. Akşamları da yetişkinler için kurslar açılması planlanan meslek lisesinin önümüzdeki eğitim öğretim yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

MESLEK EDİNECEKLER

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay Zeytinköy'deki gençlere meslek edindirmek amacıyla Muratpaşa Belediyesi'nin tahsis ettiği arsaya anaokulundan sonra şimdi de 32 derslikli bir meslek lisesi inşaatı başlandığını açıkladı. Zeytinköy'deki gençlerin ihtiyaçlarına göre meslek lisesinde bölümlerin açılacağını anlatan Gülay, "İnşaatı devam eden meslek lisemizin yanında geçtiğimiz yıl anaokulu inşa edildi. Geçen yıl eğitime başlayan anaokulunda şu anda160 civarında çocuğumuz eğitim görüyor. Bu bölgeye mutlaka bir meslek lisesi gerekiyordu" dedi.

AKŞAMLARI DİL KURSU

Gülay, okulda akşamları yetişkinler için de okuma yazma, meslek, dil kursları verileceğini açıkladı. Bölgedeki ilkokul ve ortaokulların da eksikliklerinin giderildiğini de açıklayan Müdür Gülay, "Eğitim kalitesini yükseltlik. Önümüzdeki yıllarda çok daha yükselecek. Meslek lisesinde eğitime başlanmasıyla gençler meslek sahibi alacak. Böylece bölge uyuşturucu tehdidinden kurtulacak" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinköy'ün kaderi okullarla değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN