Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruslar işbirliğine geldi

Moskova Devlet Üniversitesi, Ulusal Araştırma Üniversitesi, Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi ve ROSATOM temsilcileri AÜ ile işbirliği toplantısı yaptı

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Moskova Devlet Üniversitesi, Ulusal Araştırma Üniversitesi ve Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi temsilcileri ve ROSATOM yetkilileri ile Akdeniz Üniversitesi ile bilimsel işbirliği yapmak üzere çalışma ziyaretinde bulundu.

BİLİMSELÇALIŞMALAR
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi ziyaret eden Rus heyet, bilimsel işbirliği yapmak isteklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Kurtcephe, Rus bilim adamlarına Akdeniz Üniversitesi'nin bilimsel kapasitesi ve bilgi birikiminin dünyadaki tüm seçkin üniversiteler ile bilimsel işbirliği yapmaya yeterli olduğunu ve böyle bir bilimsel işbirliğinin Rusya'daki üniversiteler ile de yapılmasından mutlu olacaklarını dile getirdi. Üniversite birimlerindeki laboratuvarlarda incelemede bulunan Rus heyet, AÜ Senato Salonu'nda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin'in başkanlığında öğretim üyelerin de yer aldığı işbirliği imkanları konusunda toplantıya katıldı. Toplantıda Rusya'dan gelen temsilciler ile Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan ve Nükleer Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İsmail Boztosun da yer aldı.

SUNUMLAR YAPILDI
Akdeniz Üniversitesi'nin tanıtımı ile Nükleer Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin çalışmaları hakkında sunum yapılan toplantıda Rus heyetinin temsilcileri de üniversitelerini ve çalışmalarını tanıtan sunuşlar gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar işbirliğine geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN