Söz verdi, yapamadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana Kavşağa'ndaki yeni modern binasını tamamlama sözü verdi ama 5 yıldır çivi dahi çakamadı

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Antalya'da bir yatırım daha bitime yaklaşmışken göz göre göre çürütüldü. Menderes Türel döneminde ihalesi yapılan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın göreve gelene kadar büyük ölçüde tamamlanan bina çürümeye terk edildi. Oysa Başkan Akaydın, 3'üncü hizmet yılında hizmetlerini anlatmak için bastırdığı "Söz verdik yapıyoruz" isimli kitapta yeni belediye binasının inşaatını tamamlayacağı sözü vermişti. Akaydın, o günden beri inşaata çivi dahi çakmadı.

SAVSAKLADIK İTİRAFI

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası inşaatı önünde asılı bulunan ikmal inşaatı tabelasında verilen bilgiye göre binanın tamamlanması için yapılan 18 milyon 951 TL'lik ihale sonucu binanın geçen yıl Şubat ayında tamamlanmış olması gerekiyordu. sabah Akdeniz muhabirinin inşaatla ilgili sorusunu yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, bu işi savsakladıkları için bitirmediklerini itiraf etti. Akaydın, "Tek kucağımızda bulup da bitirmediğimiz proje bu. 44 milyon TL'ye satmak istedik. Fazla buldular. Biz de dursun dedik" diye konuştu.

ŞIK OLMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜK

Hizmetteki 3. yılında bastırdığı kitapta hizmet binası ile ilgili, "Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak modern bir binada halkımıza daha kaliteli hizmet vereceğiz" ifadelerine yer veren Başkan Mustafa Akaydın, bugün ise bina ile ilgili şu yorumda bulunuyor: "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bulunması gereken bir mekan gibi değerlendirmedik. Pek şık olmaz diye düşündük."

'MEVCUT BİNALARDA MUTLUYUZ'
Belediyenin prefabriklerle genişletilmiş şu andaki kampüste hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Akaydın, "Personelimiz ve ben daha mutluyuz. O binada, Mevlana kavşağına günde 5 bin araçlık bir yük gelecekti. Çok ısrar etseydik bitirirdik ama olmadı" diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz verdi, yapamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN