Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duygulandıran protokol

Giriş Tarihi: 19.12.2013

Hayırsever emekli Albay Nihat Ömür ve eşi Gülgün Ömür tarafından Kepez ilçesinde yaptırılacak 24 derslikli ortaokul için protokol imzalandı

Antalya'da hayırsever emekli Albay Nihat Ömür ve eşi Gülgün Ömür, daha önce yaptırdıkları ilköğretim okulundan sonra Kepez ilçesine 24 derslikli bir ortaokul daha yaptıracak. Okul yapımıyla ilgili Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol imza törenine Vali Sebahattin Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, emekli Albay Nihat Ömür ve eşi Gülgün Ömür katıldı.

MİRASINI BAĞIŞLADI

Vali Öztürk, Nihat Ömür ve eşinin daha önce de bir ilkokul yapımına büyük katkı verdiğini anlatarak, şimdi de aynı okulun bahçesine 24 derslikli bir ortaokul yaptıracaklarını söyledi. Antalya'da her gün hayırsever öyküsü dinlediklerini ifade eden Öztürk, "Bu, bizim için büyük bir mutluluk kaynağı. Nihat bey ve eşi bütün birikimlerini, ailelerinden kalan mirası bu iş için tahsis etmiş. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

GÖZYAŞINI TUTAMADI

Hayırsever Nihat Ömür de Antalya'nın yerli ailelerinden birisi olduklarını dile getirerek, Antalya'ya eğitim alanında eserler bırakmak istediklerini kaydetti. Eğitime önem veren birisi olduğunu vurgulayan Ömür, yedek subayken öğretmenlik yaptığını kaydetti. Gülgün Ömür de yıllardır yaptıkları birikimleri eğitim için harcamayı düşündüklerini belirterek, "Çok şükür işin sonuna geldik" diye konuştu. Gülgün Ömür bu sırada duygulanıp gözyaşlarını tutamadı. Vali Öztürk ve hayırsever çift arasında protokol imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duygulandıran protokol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN