Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi'de park sorunu

Giriş Tarihi: 19.12.2013
MEMET ERGÜVEN (PASTANECİ)
Burdur Gazi caddesinde otopark sorunu var. Sol tarafta park yasağı, sağ tarafta ise araçlar olduğu için, İşyerimize gelen bir müşteri, park edemiyor. Bu soruna acil olarak çözüm bulunması gerek.

KISA SÜRELİ
Çift park olunca, trafik ekipleri cezai işlem uyguluyor. En azından sağ tarafa kısa süreli parklara izin verilmeli. Çünkü, bir sürücü karşı tarafa aracını park ettiği zaman, akşama kadar aracını kaldırmıyor.

ALİ ARSLAN (KUYUMCU)
Kampüs dışarıda kaldı
Burdur'un tek sorunu, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kampüsünün, şehir dışına taşınması. Hal böyle olunca bizim haricimizdeki esnaf mağdur duruma düştü. Bence üniversite kampüsünün şehir merkezine inşa edilmesi gerekirdi. Bunun yanında diğer bir eksiklik de AVM'nin olmaması. Bir an önce yapılması gerekli. Şehrimizde başka bir sorun yok.

OSMAN ÖZDEMİR (SAATÇİ)
Sıcak para yok
Mahalemizde sorun yok, alt yapı olsun üst yapı olsun her şey yolunda ancak, Burdur'da sıcak para akışı yok. Bizim vatandaşımız bankaları çok seviyor. Ayrıca, üniversitenin şehir dışına taşınması, biz küçük esnafı son derece mağdur etti. Üniversite şehirden kopunca, öğrenciler de esnaftan koptu. Geriye dönüşü olmayan bir yola girildi.

SÜLEYMAN PEKER (ESNAF)
Diyalog eksiği var
Burdur'un tek sorunu, nüfusunun az olması. Ayrıca siyasi partiler arasında Burdur'da diyolog eksikliği var. Partilerin Burdur için bir araya gelmesi gerekli. Burdur'un sorunları ortak masaya yatırılarak, tartışılmalı. Büyük işletme bazında, fabrikalara ihtiyaç var. Sanayinin gelişmesi, Burdur'u geliştirir.

MAHMUT KALKAN (TUHAFİYECİ)
Esnaf mağdur oldu
2. OSB'nin biran önce faaliyete geçerek, istihdam bazında büyük sanayi fabrikalarının kurulması gerekli. Üniversite öğrencilerini bir şekilde şehirde tutmak lazım. Bedelli askerlik kalktı. Üniversite de şehir dışına taşındı, esnaf mağdur oldu. Esnafı ayakta tutacak çözümler bulunmalı. Yoksa, Burdur'da küçük esnaf kalmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi'de park sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN