Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'ye para mı kaçırıyorlar?

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Siyaset kazanı kaynadıkça ortaya atılan iddialar da birbirini izliyor ve Pandora'nın Kutusu'na bol bol malzeme çıkıyor. Bugün dudakları uçuklatacak ve herkese bulmaca çözdürecek olan Pandora'nın Kutusu, ünlü bir siyasetçi ile ilgili ortaya atılan iddiayı paylaşıyor. Ayrıca, Başkan Mustafa Akaydın'ın konuşma üslubundaki tutuma yapılan eleştiri ile CHP'li üç ilçe başkanın Ankara ziyareti de hayli konuşulacak.

BU ÜNLÜ İSİM KİM

Pandora'nın Kutusu'na öyle bir istihbarat geldi ki eğer doğruysa yer yerinden oynayacak türden. Gelen istihbaratı ucundan kıyısından paylaşacak olursak olay şöyle: "Antalya'nın ünlü bir siyasetçisi paralarını Türkiye'de tutmuyor. Milyon dolarlarını ABD'de yaşayan birinci derecede yakınının olduğu kentteki bir bankaya onun üzerine yatırıyor." Yenilir yutulur cinsten bir iddia değil bu. Bu iddiayı ortaya atanlar kısa süre sonra belgeleri de kamuoyuna açıklayacaklarını belirtiyor. Eğer belgeler açıklanırsa adli mercilere hayli iş düşeceğe hem de siyasete bol malzeme olmaya namzet görünüyor.

HOCANIN FRENİ PATLAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a yakın çevresinden de eleştiriler gelmeye başladı. Hoca'yı uzun yıllardır tanıyanlar bile son zamanlardaki söylemleri nedeniyle tanıyamaz duruma geldiklerini söylüyorlar. Hatta Akaydın'ın mikrofonu eline aldığında 'Freni patlamış kamyona' benzeterek, "Sinirlerine hakim olamayıp ne varsa söylüyor. Sonra da ya pişman oluyor ya da bir şekilde geri adım atıyor. Bu durumu da siyasette ve çevresinde hoş karşılanmıyor" ifadelerini kullanıyorlar. Hoca'nın freni patlak mı değil mi orasını Akdeniz Sanayi Sitesi'ndeki Frenci Kamil bilir de Ak Partililere göre de psikoloğa gitmeli. Bakalım Hoca hangisini tercih edecek.

BAŞKANLAR ANKARA'DA

Antalyalıların malumu olduğu CHP'deki adaylık kavgaları durulacağa benzemiyor. Bu hafta içinde Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa CHP ilçe başkanları ellerinde evraklarla Genel Merkez'in yolunu tutmuşlar. Hem hafta sonunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya programını konuşmuşlar hem de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusundaki ortak görüşlerini PM yöneticilerine iletmişler. Ankara'daki siyasi kulislerden Antalya'ya aktarılanlara göre üç başkan, Akaydın'ın aday gösterilmesi halinde seçimi kaybedeceklerini söylemişler. Bu gelişmeden İl Başkanı Devrim Kök'ün haberinin olduğu ancak kendi adının da adaylar arasında gösterilmesi nedeniyle görüşmeye katılmadığı belirtiliyor.

AK PARTİ 28 ARALIK'TA AÇIKLIYOR
Ak Parti'de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olarak Menderes Türel'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması ile gözlerin çevrildiği ilçe adaylarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, 19 ilçede belediye başkan adaylarını 28 Aralık Cumartesi günü, Kepez Arena'da düzenleyecekleri törenle açıklayacaklarını söyledi. Köse, yazılıp çizilenlere itibar edilmemesini belirterek, "Henüz netleşmiş bir liste yok. Çalışmalarımız halen devam ediyor" diyerek aday adaylarının yüreğine su serpti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'ye para mı kaçırıyorlar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN