Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya 5 yılda 15 yılı kaybetti

A Haber de Özge Özsağman'ın konuğu olan Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Antalya'nın son 5 yılda 15 yıllık bir süreci kaybettiğini söyledi. Türel, açık ve kayıpları kapatacaklarını belirtti

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından adaylığının açıklanmasından sonra ilk değerlendirmelerini A Haber'de yaptı. Özge Özsağman'ın konuğu olan Türel, Antalya ile ilgili görüşlerini açıkladı. Antalya'da belediye başkanlığını bıraktığı süreçten bugüne kadar çok ciddi kayıplar yaşandığını vurgulayan Türem, "5 yılda Antalya belki de 15 yıl kaybetmiştir. O yüzden vatandaşlarımız tarafından takdir edildiğimiz zaman bu açığı kapatmaya yeniden talibiz. Biz bunu başarabiliriz, bunun iç in gerekli donanıma sahibiz. 5 yıllık görevimiz sırasında 15 yılda yapılacak hizmetleri bu süreye sığdırmış, Milletvekilliği ve Genel Başkan Yardımcılığı sorumluluğunu taşıyan birisi olarak şimdi bunları en güzel şekilde Antalya'nın kalkınmasına, refahına ve Antalya'nın dünya şehri marka şehri olması için yola çıktık" dedi.

ÖNEMLİ TECRÜBELER
2009'da belediye başkanlığından ayrıld��ğı süreçte kendi adına fevkalade önemli tecrübelere sahip olduğunu belirten Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Türel,"2.5 yıllık milletvekilliği tecrübesi edindim. Bunun bir yılını TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda olması çok önemlidir. Çünkü burada devleti daha iyi tanıma tecrübesine sahip oldum. Son bir yıldır da Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tecrübem, şimdi Antalya'ya çok fraklı bakış açısı ve vizyonu geniş bir noktada hizmet verme imkanımı ortaya koyuyor. Bu bilgi ve birikimi enerjimizle bütünleştirip Antalyalı seçmenlerimizin takdiri halinde çok daha iyi bir hizmet sürecine dönüştürmek istiyorum" diye konuştu.

MARKA ŞEHİR ANTALYA
Antalya için gereken bütün yatırımları Belediye Başkanlığı döneminde yaptığına inandığına dikkat çeken Türel şunları söyledi: "5 yıllık belediye başkanlığı dönemimde bir siyaseti için cazip olmamasına rağmen Antalya'nın geleceğine yönelik yatırımları hiç çekinmeden yaptık. O zaman da söyledik, şimdide söylüyoruz, bundan sonara da söyleyeme devam edeceğiz, 'Eğer Antalya kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız' diye. Antalya'nın altyapısına yönelik hizmetleri gerçekleştirdik. Bundan sonra Antalya'nın o marka şehir görünümüne kavuşması gerekmektedir."

HEYECANLI VE ENERJİK
Antalya'ya en iyi hizmet verebilecek aday konumunda olduğunu söyleyen Menderes Türel, "Şunu net ve açık bir şekilde söyleyebilirim. Sonuçta bir yerel seçimdir. Bu seçime giderken vatandaşlarımız bir tercihte bulunacaklar. Antalya'ya en iyi hizmeti kimin verebileceği hususunda bir kanaat geliştirerek oylarını ve tercihlerini kullanacaklar. Bu noktada Antalya'ya en iyi hizmeti vermeye aday birisi olarak bu iddianın altını kalın bir çizgi ile çiziyorum. Çok daha heyecanlı ve enerjik bir şekilde yola çıktık. Bundan kazanan Antalya ve Antalyalılar olacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya 5 yılda 15 yılı kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN